Czy istnieje możliwość takiego przebudowania sieci kolejowej, by ludzie z przedmieść Warszawy przesiedli się z samochodów do pociągów? Leszek Wiśniewski, architekt i urbanista, wskazuje że infrastruktura już jest, bo właśnie wzdłuż kolei rozwijały się podwarszawskie miejscowości. Na początku XX wieku połączeń kolejowych było nawet więcej niż teraz, jednak wraz z rozwojem przemysłu samochodowego nastąpił kres wielu linii dojazdowych do miasta. Czy trwający w Warszawie od minimum 40 lat trend w rozbudowie miasta wzdłuż dróg samochodowych ma szansę odwrócić się, np. poprzez realizację proponowanej przez gościa Aleksandry Sobczak koncepcji przebudowy komunikacyjnego węzła grochowskiego?
Więcej
  Komentarze
  jakaś wersja pisana dla normalnych?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Popieram przedmowcow. Fajnie ze jest tv ale moglibyscie spisac wywiad albo chociaz obszernie strescic.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jeszcze 3-5 linii metra i samo się zrobi... inaczej nic nie pomoże
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czytam. Tutaj nie przeczytałem, nie obejrzałem... Pewnie byłbym fanem tvn24 gdybym wolał oglądać...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Otoz ja wole czytac niz ogladac wideo. Dlaczego coraz czesciej zamiast tekstow mam jakies audycje pseudotelewizyjne? Nie placilem za telewizje tylko za gazete do czytania.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  a wersja dla umiejących czytać gdzieś jest?
  @rotatnemok NI MA! Bo i po co ma być skoro "ałtoŻy" z AGORY zamiast słowem pisanym umieją siem posługiwac jedynie obrazkowymi hieroglifami...?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przede wszystkim przy stacjach kolejowych musza być parkingi
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zacznijmy od tego, że pociągi muszą być czyste, bezpieczne, niezawodne i jeździć według równego taktu, jak komunikacja miejska, wtedy staną się konkurencyjne wobec samochodów.
  @peterski60 pociągi są zasadniczo czyste, są zasadniczo niezawodne, i jeżdzą coraz cześciej. Ale oczywiście jak się woli jeździć samochodem to będzie się zawsze szukało dziury w całym.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @simplecity Zasadniczo są czyste, nie są niezawodne, wystarczy lekki mróz i padają. I nie jeżdżą w równomiernym takcie (mówię o KM)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `