Obecny prezydent USA właściwie nie jest strategiem, nie ma żadnego większego zainteresowania dziedziną międzynarodową. Na dane wypadki reaguje ad hoc i robi to w sposób bardzo nieodpowiedzialny - mówi w ekskluzywnym wywiadzie dla 'Gazety Wyborczej' prof. Zbigniew Brzeziński. Rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że Trump myślał nad atakiem na syryjską bazę lotniczą przez 'plus minus 15 minut'. Były doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera uważa, że obecna sytuacja w Polsce jest 'całkowicie przejściowa'.

Zobacz cały wywiad z prof. Zbigniewem Brzezińskim
Więcej
  Komentarze
  Demokracje zachodnie nie rozwijaly sie bez zadnych problemow. Jednak spoleczenstwa tych krajow dazyly do tworzenia sprawiedliwych i praworzadnych ojczyzn. Kraje te sa teraz bogate i szanowane w swiecie. Natomiast polskie spoleczenstwo , w wiekszosci, jest zdemoralizowane i obojetne. Pan prof. Brzezinski myli sie - ta sytuacja "przejsciowa" bedzie wiecznie trwala - z woli Polakow.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dziekuje za ten wywiad,warto bylo,pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  „sytuacja w Polsce jest przejściowa”. Brzeziński ma rację. Podobnie ocenił sytuację w Polsce w roku 1945 i potem mieliśmy „sytuację przejściową” do roku 1990.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Z tym prezentem to prof. Brzeziński nieco pojechał, ulegając populki temu przesunięarnemu mitowi. Krym, po brutalnym wysiedleniu Tatarów, Greków, Ormian itd., umierał gospodarczo i ekologicznie. To dlatego w momencie aneksji 90% wody i prądu oraz 80% gazu szło z Ukrainy - zostało to zbudowane dużym trudem dzięki temu przesunięciu. Deficyt wody na Krymie jest zjawiskiem trwałym i nic z tym Rosjanie nie zrobią. Zabijanie, porywanie i inne represje wobec Tatarów Krymskich, które obecnie mają miejsce, nic Rosji nie zaszkodzą, bo nikt się tym nie przejmuje, prócz samych Tatarów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pan Zbigniew Brzeziński właśnie skończył 89 lat a wydaj się mieć jaśniejszy umysł niż ludzie 2 i 3 razy młodsi (w tym te gnidy w komentarzach). Szacunek wielki!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trump nie tylko zniszczyć rosyjski monopol na nieprzewidywalności. Znokautował najbardziej nachalny sposób Kremla ważnym instrumentem polityki zagranicznej - Rosja może sobie pozwolić, aby być nieprzewidywalne, zbierając zwycięstw taktycznych, ale kiedy był pewien, w Ameryce, przewidywalności i Kreml mógłby obliczyć jej reakcję.
  @pawelko Pawelko język polski nie jest Twoją mocną stroną. Z którego języka google tak kaleczy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mnbv Ale o do treści, 100% racji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @asasello_krakow wstydź się!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Brzezinski jest przeterminowany i nie ma dostepu do tajnych informacji. W PL wszyscy mysla ze to jest ekspert a zaden z prezydentow USA po carterze nie korzystal z jego analiz czy opinii. Byle oficer z CIA wie wiecej od niego na temat sytuacji swiatowej. Sytuacja w PL nie jest przejsciowa i nie przeminie z biegiem lat.
  @Jan Staszic ma większą wiedzę w tym temacie niż ty mądralo
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Jan Staszic Pieprzysz 3x3. Zajrzyj chociażby na wiki zanim postanowisz śmiecić w internecie. To co do B. Co do sytuacji w kraju to sodówka wam pisiaki tak do łebków odbiła, ze nie zdziwię się jak za rok już was nie będzie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Lubię Brzezińskiego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0