- Paradoksalnie może to nawet dobrze, że święto konstytucji przypada na problemy z konstytucją - mówi prof. Ewa Łętowska. Rozmówczyni Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że z najważniejszym aktem prawnym jest dokładnie tak samo, jak ze słowami poety: 'szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz'.
Więcej
  Komentarze
  Irytuje mnie, kiedy dziennikarz prowadzący nie słucha wywodu gościa, tylko już przebiera nogami, żeby zadać kolejne pytanie z listy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Lamanie konstytucji, destrukcje polskiego panstwa, demoralizacje i pauperyzacje Polakow, kompromitacje Polski w calym cywilizowanym swiecie, moze powstrzymac jedynie masowy ruch spoleczny. Prosze nie liczyc na to, ze wszystko samo sie zalatwi ! Opozycja w Polsce jest slabiutka, nie ma zadnych projektow naprawy Rzeczpospolitej, zajmuje sie prymitywna krytyka rzadzacych, wyglaszaniem przemowien, narzekaniem, a zyciorysow tych opozycjonistow tez nie znacie ! W takiej sytuacji ci, ktorzy z woli Polakow dorwali sie do sprawowania rzadow w Polsce, beda Wami "wladac" wiecznie ! KTOS powinien wytlumaczyc Polakom, jak ksztaltowaly sie demokracje i jak funkcjonuja demokracje w krajach Eur. zach., bogatych i szanowanych w swiecie !
  @110da A ja cierpliwie czekam do wyborów i krzyżykiem pożegnam "dobrą zmianę".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @kosmiczny1 Bardzo slusznie, tylko co bedzie po "dobrej zmianie" ? Przeciez Wasza opozycja tez nic nie potrafi, kto to jest Schetyna ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Słucha się z zapartym tchem.:- ))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To należałoby codziennie powtarzać oszołomom z Kukiz15 którym się wydaje że wystarczy zmienić konstytucję żeby była szanowana.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szacunek dla Pani profesor. Zawsze z przyjemnością słucham opini mądrej i zacnej kobiety. Chylę czoła. A tym, którzy odnoszą się do osoby Pani profesor, a nie do treści wywodu (świadomie pomijam łacinę w swojej wypowiedzi) proponuję eksperyment polegający na skonfrontowaniu osoby Pani profesor Łętowskiej z posłanką (bo przecież w żadnym wypadku profesorem) Pawłowicz. Proponuję na początek kryteria porównania: wiedza, inteligencja, erudycja, kultura osobista, elegancja, takt, empatia (wiem, trudne słowo), szacunek do innych...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szkoda, że Pani Profesor nie była taka odważna w latach 80. kiedy nie tylko nie było demokracji ale opozycjonistów zabijano.
  @areytek Jak tak dalej pójdzie to juz nie długo będzie trzeba się liczyć z prześladowaniami za krytykę reżimu!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @areytek No bo wtedy jeszcze nie byla wydobyta z nicosci przez rezim Jaruzelskiego, sby stac sie listkiem figowym tegoz rezimu ( tak scharakteryzowala wywiadowana p. Marzena Zagrodzka, ktorej wpis ocenzurowan, a szkoda bo to stara znajoma i milo, ze ma sie dobrze i dziala.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @areytek Co to za argument ad personam? - nie zmieniaj tematu, bo tu nie o opozycyjną działalność prof Łętowskiej chodzi. Masz coś do powiedzenia odnośnie meritum sprawy - mów. Nie masz - myśl.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @areytek A ty byles? czy tez nalezysz do rewolucjonistów "5 po dwunastej"?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To nie najazd Hunów. To najazd ......(i tu nasuwa mi się bardzo bliskie brzmieniem słowo).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `