W polskiej telewizji publicznej jest wielki plan kłamania, taki potok kłamstwa, że już przybliżanie się do półprawdy wygląda na coś przyzwoitego - mówi w 'Temacie dnia' prof. Radosław Markowski. To komentarz prof. Markowskiego do narastającego zjawiska 'fake news'. Maciej Stasiński - gospodarz programu - dodaje: mamy zalew kłamstwa, który potrafi wynieść do władzy i utrzymać władzę.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czytam Wyborczą od samego poszątku. Nawiązując jedna do rozmowy p. Stasińskiego z prof. Markowskim muszę stwierdzić, iż "wyborcza", może nie premedytacją ale również ulega temu wielkiemu palnowi kłamania. Chodzi o prblematykę bardzo istotną z punktu widzenia kształtowania właściwej świadomośći poltycznej obywateli. Mam na myśli fakt, że "Wyborcza" wpisuje się w rozpowszechnioną do granic absurdu polską rusofobię. Brak mi u was treści, które by w sposób rzetelny i pozbawiony uprzedzeń pokazywały realny układ sił na świecie. Bezkrytyczna gloryfikacja wszystkiego co amerykańskie pachnie propagandą z lat PRL. Wasz red. Radziwonowicz jak go przez lata czytałem nigdy nie napisał jednego pozytywnego zdania o Rosji. Przecież mimo ich polityki, Putina itp. topczy się tam życie tego w sumie silnego i cierpliwego narodu. Są wynalazki, osiągnięcia gospodarcze - a po za tym są naszym najbliższym sąsiadem i bądźmy realistami wogóle nie grozi nam aktualnie z ich strony żadna forma agresji. Realnie też należałoby ocenić USA i ich system wartości niesiony po całym świecie przez oddziały marines. Jego rola w destabilizacji sytuacji politycznej bliskiego wschodu a w tym rozwoju terroryzmu jest nie do podważenia. Chciałbym "Wyborczej" obiektywnej i podejmującej te trudne tematy. Po zatem pozdrawiam.
  @suopermiki Polemizowałabym z Pana stwierdzeniem "w ogóle nie grozi nam aktualnie z ich strony żadna forma agresji". Niekoniecznie muszą to być czołgi ani rakiety
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @suopermiki Popieram. Niestety, też odnoszę takie wrażenie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  'fake news' to metoda ataku przeprowadzanego przez przegrana elite na tych co te elite wykopali ze stolkow za pomoca wyborow -- prezydenckich lub parlamentarnych Profesor Markowski albo nie zna na tyle angielskiego aby moc codziennie obserwowac przebieg wojny propagandowej w USA majacej na celu "delegitimizing" Trumpa jako nowo-wybranego Prezydenta, albo przekreca rzeczywistosc tworzac wlasnie swoja "fake news". Niestety, jednym z rezyserow tworzenia 'fake news' jest George Soros, ktory zakupil 11,2% akcji Agory aby miec wplyw na to co glosi GW.
  @boson Bylbys uprzejmy poinformowac jakie to fake news zaserwowala nam Gazeta Wyborcza bo ich nie zauwazylam. Trump zasluzyl sobie na krytyke bo jest nieodpowiedzialnym gowniarzem. Straszac Amerykanow "wydarzeniami" w Niemczech czy zamachem w Szwecji staje sie mistrzem w tworzeniu fake news. Niemcy sa sto razy bezpieczniejszym krajem niz USA. W 2016 roku w USA zabito 34000 tysiecy ludzi, w Niemczech - 296. Liczba ofiar wypadkow drogowych w USA -ponad 34000, w Niemczech - 3600.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @abk2 W Europie zach. obecne wydarzenia w USA relacjonowane sa rzetelnie, taktownie, czasem z odrobina ironii. Specjalisci, np. politolodzy, analizuja je i podaja do wiadomosci spoleczenstwa ( Die Presse, FAZ, Die Welt, TV: phoenix, ZDF ) W Polsce wydarzenia te relacjonowane sa euforycznie i sensacyjnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @abk2 W Bawarii wielkim powodzeniem cieszy sie obecnie karnawalowa fryzura: " America first frisur". Fabryka peruk w Coburg/Bawaria, ledwie nadaza z produkcja.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @boson A jak w takim razie nazwać doniesienia Gazet Polskich, czy W Sieci. Zwycięstwo w wyborach nie upoważnia do łamania konstytucji, ani poniżania i mieszania z błotem przeciwników politycznych, że już nie wspomnę o bezpartyjnych krytykach.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Rece opadaja ! "Jezeli panstwo jest zbudowane na wystepku i rzadzone przez ludzi depczacych sprawiedliwosc, nie ma dlan ocalenia." Platon / Panstwo
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ale z pomoca fake news tzw. pis+ziobro+gowin sa przy wladzy! i tzw. pis+ziobro+gowin dalej manipuluja+oszukuja+klamia!! ciekawe: zaplacil pis-szyszka w koncu podatek od tej luksusowej stodoly? a pis-morawiecki ma juz ten kapital narodowy? a jakie inwestycje zrobiol tzw. pis+ziobro+gowin w ramach obiecanych 1 bilion 400 milinie zlotych!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Błagam Was: dorzućcie się do remontów budynków za oknem, bo wygląda to jak opuszczone blokowiska w Prypeci.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Reklamy konsumenckie tak nas przyzwyczaiły do : kłamstw, fałszywych informacji, upiększeń,itp., że nie ma co się dziwić, że i w innych dziedzinach życia społecznego większość z nas stała się wiernymi wyznawcami konsumenckiej reklamy. A jeśli ma się już doświadczenie WIARY w pewne obietnice i ich spełnienie to łatwiej wierzyć i w coś czego żarliwie oczekujemy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `