W kolejnym odcinku Crash testu pasażerem Dominiki Wielowieyskiej jest ks. prof. Alfred Wierzbicki, kierownik Katedry Etyki KUL. Czy powinien obawiać się potępienia? - Człowiek głęboko wierzący mówi publicznie to samo, co wcześniej powiedział przy swoim stole - przyznaje. Jakie stanowisko zajmuje wobec tematów spornych, takich jak in vitro, aborcja i związki partnerskie?
Więcej
  Komentarze
  "kosciol wyszedl na glupka bo poparl PIS..." To powiedzial prof. Wierzbicki. Coz za odwaga, bezkompromisowosc i przenikliwosc umyslu . Za kare, ksiadz bedzie musial wplacic 10 zlotych na PCK, jego zwierzchnicy zakaza mu przejazdzek w dziennikarskich mercedesach i zostanie w koncu swietym meczennikiem. Sama wizja tego strasznego losu spowodowala pojawienie sie na twarzy ksiedza cieplego, stoickiego usmiechu. A tak powaznie, koniec PIS-u juz pewnie blisko, skoro koscielni intelektualisci "przejrzeli" na oczy. Tylko szkoda, ze przed wyborami, ksiadz profesor nie ostrzegal ze "kosciol" WYJDZIE na glupka jezeli poprze PIS". Cala rozmowa jest naiwna i bez sensu. Bardzo szanuje pania redaktor Wielowiejska, tak jak wszystkich dziennikarzy pracujacych w najlepszej gazecie tej czesci Europy. Niestety, jest ona jednym z przykladow, jak wychowanie religijne zmienia swiatopoglad i wyksztalca niezasluzony szacunek dla wszystkiego i wszystkich z religia zwiazanych. To samo wychowanie, niestety, rowniez stepia krytycyzm i ostrosc myslenia.
  @anestezjolog1 WIDZE NIESPOJNOSC MYSLENIA. Wychowanie jest bylo i bedzie rola RODZICOW !!!! Naomiast wyksztalcenie czyli zdobycie wiedzy przywilejem szkol. Zle sie stalo, ze kilka zdewocialych osob po cichu bez zapisu czy too w Konstytucji czy w Konkordacie wprowadzilo relige do szkol. OKAZALO SIE TO KATASTROFALNE. Tego nie ma w dokumentach naszej Konstytucji i nawet Konkordacie ! Religia jest ezprawnie w szkolach. gdybym miala dzieci w wieku szkolnym walczyla bym o zmiany. Kosciol.JAK CZOLG PRZE DO PRZODU I STALE CHCE WIECEJ I WIECEJ JUZ DO absrdu religi na maturach. Kto z tym moze skonczyc? My spoleczenstwo po prostu nIe posylac dzieci w rece ludzi indoktrynujacych nasze dzieci. Kiedys kto chcial wysylal dzieci na relgie do sal przykoscielnych! Do tego nalezy wrocic! Skoro uwazasz, ze w tym jest zlo w wychowywaniu mlodych ludzi. ja podobnie uwazam, ze lenistwo rodzicow wyslugiwania sie ksiezami nauka religi doprowadziloo do zdemoralizowania mlodych.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @wh2015 Nie ma tu niespojnosci. Pisalem o wychowaniu religijnym, czyli wszystkiego (w tym oczywiscie rodzicow ), co uksztaltowalo mloda pania Dominike.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Miliony katolikow tej najstarszej biurokracji swiata nigdy nie zrezygnowala z rzadzenia -nie tylko dzuszami-ale panstwami, w ktorych ma swoje koscioly. Niestety tam gdzie kosciol silny PAANSTWO SLABE ! Co potwierdza stan rzaczy . Gdzie silny katolicyzm potezna bieda np. Filipiny i Ameryka Poludniowa. Poki ludzie nie wyzwola sie z pojmowaniem WIARY W BOGA z instytucja Kosciola katolickiego i feudalna polityka, jaka prowadzi nigdy nie zrozumieja o co chodzi Kosciolowi katolickiemu dlaczego, jest tak wlasnie, jak jest? WYLACZNIE O WLADZE W DOSLOWNYM TEGO SLOWA ZNACZENIU. Signijcie w bardzo nieodlegle czasy co stalo sie w Hiszpanii i Irlandii? czy Portugali. Kiedy ODCIETO KK OD WLADZY LUDZIE ZROZUMIELI SWOJA DUCHOWA NIEZALEZNOSC. ZROZUMIELI, ZE TOO JEST NAJGORSZA KASTA PASOZYTOW W SPOLECZENSTWIE. dZIDZIE, KTORZY NIE PRACUJAC ZYJA KOSZTEM SLABOSCI INNYCH. pROTESTANCKOE KOSCIOLY ZAJMUJA SIE WIARA W BOGA A NI GROMADZENIEM MAJATKOW. STAD TEN CELIBAT I WIELE NIENORMLNOSCI Z TEGO WYNIKAJACYCH. kk NIE MA PRZYSZLOSCI JESLI SIE NIE ZREFORMUJE A NIE ODWROTNIE ON CHCE NAS "ZREFORMOWAC" TJ. COFNAC W CZASIE. nIESTETY TO NIEMOZLIWE. Dziwi mnie,ze Luter i Kalwin nie przemowil do milionow przed wiekami i stale potezna liczba przynalezy do KK, ba jest w OKOWACH ANTYLUDZKIEJ RELIGI KATOLICKIEJ. Religi, ktora jest merkantylnie nastawiona do swiata. Bogactwo przeslania KK sprawy duchowe. Nie brzydzil sie mordami w czasie Inkwizycji gdzie chodzilo o likwidowanie majatkow ludzi palonych na stosach.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Oj czy nie zostanie ukarany szanowny Ksiądz profesor. Oby nie, tak jak ks, Boniecki
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ksiądz Wierzbicki jest bardzo mądry i inteligentny, szkoda, że tak niewielu jest takich księży w Kościele.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  ks. prof. Alfred Wierzbicki, kierownik Katedry Etyki KUL sam sobie nie wierzy w to co pier doli o demokracji i sile moralnej kościoła . Kościół stracił moralność już dawno , a demokrację zdemontował poprzez sprzedanie się sekcie PiS. Kościół niema żadnego prawa do wprowadzania swoich nauk do ideologii demokracji gdyż istnienie kościoła opiera się na kłamstwie i oszustwie co innego naucza a co innego robi np. pedofilia jaka ujawniana jest wśród duchowieństwa . Nienawiść np. Jędraszewskiego do ludzi , innego poglądu niż on. Dziwisz chroniący pedofilów kościoła , handlarz krwią J.P.II . jak i wykorzystywanie prywatnych zapisków J.P.II po jego śmierci które powinien zgodnie z życzeniem zniszczyć. Tak że kościół jest w spół winien za zniszczenie wywalczonej przez "Solidarność" demokracji której wolność słowa jest jednym z podstawowych kanonów , a niszczony poprzez łamanie konstytucji i bezprawie PiS a co najgorsze akceptowane przez E PiS kopat . Może kościół wyjaśni kto dał prawo Dziwiszowi wprowadzenie na Wawel zwłok niedojdy Kaczyńskiego , gdyż Wawel nie jest własnością ani Dziwisza ani kościoła.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  To się nazywa wychodzenie ze skóry bez wychodzenia z sutanny. Czy jest szansa na sojusz wierzących i niewierzących humanistów? Pewnie tak, w kawiarni i w salonach ten sojusz był widoczny od czasów Oświecenia. Być może pytanie polega na tym, jak dotrzeć do ludu, który nie widzi i nie słyszy, a reaguje tylko ochotą posiadania takiej "fury". Przeskoczenie przez tę barierę wymagałoby innych przedszkoli, bo kształcenie owego ludu powierzono katechetom i katechetkom, którzy ze słów profesora rozumieliby co trzecie, a gniewała by ich całość niemal tak, jak absolwentów klas specjalnych gniewa samochód, w którym odbywa się ta rozmowa. Stanisław Ossowski definiował inteligencję jako szeroko pojętą klasę nauczycielską. Tak rozumiana inteligencja okazała się nie tylko warstwą nieudaczników, ale zdumiewająco samobójczą. Ci marzyciele o takich furach to nasza produkcja, panie i panowie, idą za głosem prezydenta z Matką Boską w klapie, który obiecywał świat, w którym da się zarobić a nie narobić. Czytajcie "Nostromo", to jest nadal dobry przewodnik po naszej Costaguanie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  to jakiś tajny wywiad z Archiwum X, na ulicach śnieg, aktorzy dość grubo ubrani, a wniosek, mamy demokrację ciągle można sobie pogadać i od czasu do czasu coś z tego wyemitować, to tak sobie a praktycznie: kościół też wybrał demokratycznie, większość chce udawania wartości i pisu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Otóż to najważniejsze to to że jadą taką furą i od razu dlaczego to ja takiej nie mam ...Zgroza ale właśnie tacy są polacy....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0