To polityczny, duży bład - tak politolog z PAN Paweł Kowal ocenia decyzję msz o obcięciu dotacji dla telewizji Biełsat. Pod naciskiem strony białoruskiej likwidujemy flagowy program, ktory realizuje istotę polskiej polityki zagranicznej: solidarność, wolność, prawa człowieka - mówi rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf. Likwidacja Biełsatu pokazuje, że przechodzimy na niepewny biznes - dodaje Paweł Kowal.
Więcej
  Komentarze
  Tyle, że dyrektorka Biełsatu dzisiaj w TOK-u nie wskazała kto właściwie likwiduje Biełsat i dlaczego. Widocznie krasnoludki...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To nie likwidacja tylko obcięcie dotacji.Co z NGOs?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Polityka zagraniczna każdego kraju opiera się na kalkulacji zysków i strat. Radio wolna Europa istniało po to by podważać blok socjalistyczny od zewnątrz a nie po to by szerzyć demokrację - Batista, szach Iranu i inni dyktatorzy wspierani przez USA jasno wskazują ze hasło "demokracja" to opium dla mas a liczy się zysk. Teraz pytanie - czy Polsce opłaca się obalenie Łukaszenki i kolejny mafijny syf jaki powstał na Ukrainie czy tez dyktatura która trzyma wszystko w ryzach.
  @cyniczne_oko Bo jak jest dyktatura, to już nie ma mafii?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panie Kowal, to wpisuje się świetnie w poetykę tego rządu. Jest pan zdziwiony? Niemożliwe, żeby pan nie wiedział, kogo popiera. Mamy u władzy rząd, który działa na rzecz innego państwa, to było wiadomo od dawna. Kaczyński i popieranie demokracji! Dowcip stulecia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Realizujący interesy Kremla poisobolszewicki rząd polski wykonał kolejne zadanie. Najpierw skłócił Polaków. Potem osłabił więzi unijne. Poszukał zbliżenia z prorosyjskim krajem - Węgrami. Następnie osłabił armię niekupując od sojusznika helikopterów i pompując kasę w leśne kupy zbrojne, łatwe do anihilacji przez zawodowe wojsko. Teraz osłabił opozycję w rządzonej przez prorosyjskiego satrapę Białorusi. Co dalej?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jaki blad. Przyszlo polecenie z Moskwy, wykonano bezrefleksyjnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Biełsat jest w jakiś sposób elementem TVP - czy w obecnych czasach jest jakiś sens żeby TVPiS okłamywała i oszukiwała inne narody? Nie wiem co na takie pytanie odpowiedzieć? Można popaść w uproszczenia? Jeśli Biełsat będzie trwał to będzie dla obecnej władzy kołem u nogi i będzie musiał uprawiać swoją propagandę kłamstwa, no bo jak słyszymy od p. Karczewskiego, że Białoruś ma takiego dobrotliwego przywódcę, to na tym się nie skończy. Białoruś stała się dla Polski Kaczyńskiego, Macierewicza i Waszczykowskiego największym sojusznikiem, bo oprócz Węgier nie mamy już nikogo bliskiego w Europie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W ramach odwiecznej przyjaźni polsko-białoruskiej (ściślej Kaczyńsko-Łukaszenkowskiej) nie będzi?my więcej denerwować baćki. A pani Romaszewska-Guzy niech pozbędzie się zludzeń.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0