Przez ostatni rok władza przebudowała najważniejsze instytucje państwa: Trybunał Konstytucyjny, prokuraturę, media publiczne, służbę cywilną. Przebudowa ma dotyczyć też myśli - w toku jest reforma oświaty, kultury, szkolnictwa wyższego, obywatelskości. Oferując bezpieczeństwo socjalne władza zabiera wolność, zasadzając się na wiele praw podstawowych - do zgromadzeń, wolności prast. Społeczeństwo jest w ocenie ?dobrej zmiany? podzielone niemal po połowie. Ci, którzy nie są z niej zadowoleni wychodzą na ulicę i zaczynają czytać konstytucję. Tak jak w 1976 roku, gdy PZPR chciał dopisać do konstytucji przyjaźń ze Związkiem Radzieckim. Czytanie konstytucji jest zawsze lekcją solidarności, godności i odpowiedzialności w wymiarze obywatelskim.
Więcej
  Komentarze
  Gdyby Polacy byli swiadomym spoleczenstwem obywatelskim, to "wladza" nic by nie przebudowywala. Proponuje zaczac nauke demokracji od wyeliminowania ze slownictwa terminu "wladza". W krajach demokratycznych nie ma "wladzy" i nie ma wladania. To bylo ostatnio w III Rzeszy ! W krajach demokratycznych sa rzady, a jezeli te rzady zle wykonuja swoje obowiazki, to sie je zwalnia, niezaleznie od wynikow wyborow. W Polsce powrot komuny, przy aprobacie czesci zdemoralizowanego i oglupionego spoleczenstwa, a reszta spoleczenstwa stawia minimalny opor i narzeka. Znow dyktatura proletariatu, potomstwo chlopstwa panszczyznianego znow nadaje ton w Polsce. Polska to coraz bardziej zadupie cywilizowanj Europy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Stabilna sytuacja naszego kraju uśpiła nas, teraz powoli następuje przebudzenie i chęć zapoznania się z prawami nam przysługującymi więc sięgamy po Konstytucję. Tego Kaczyński nie przewidział.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  no i tzw. pis+ziobro+gowin+ten kaczy....+i tzw. prezydent od tzw. pis zradykalizowali i sklocili Polakow+zlikwidowali demokracje i instytucje demokratyczne+rozwali finanse w Polsce+rozwalili szkolnictwo i edukacje+poobrazali Polakow i innych!! i to jest wynik tej dojnej dobrej zmiany w ramach programu tzw. pis "Polska w ruinie"!!!! no ci z tzw. pis +ziobro+gowin maja niewatpliwa "zasluge" w powstaniu Komitetu Obrony Demokracji" (KOD) i doprowadzili do tego, ze Polacy demonstruja przeciwko pis-ochlokracji!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0