Gen. Mirosław Różański, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych odchodzi do cywila przed upływem kadencji. Zdaniem byłego szefa BBN gen. Kozieja, ten myślący człowiek, twardy liniowiec nie zgadzał się z koncepcjami szefa MON Antoniego Macierewicza. Były szef BBN w rozmowie z Romanem Imielskim też krytykuje pomysły ministra, które zdaniem gen. Kozieja, są bardziej propagandowe niż motywowane racjonalnymi przesłankami.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Macierewicz to sowiecki agent
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przecież gen. Koziej zalecał zdejmowanie munduru przy politykowaniu jak to określił jednemu znanemu pułkownikowi. Może pan generał zainteresowałby się tym, co się dzieje? Może zainteresowałby się też projektami, którymi chcą po kolei pozbawiać środków do życia emerytów wojskowych, bo rzekom pracowali i służyli i w totalitarnym państwie. Może pan Koziej przypomni nam, w jaki to on państwie pracował i kończył szkoły wojskowe i cywilne ? Czy w innym niż ci emeryci wojskowi? Czy to mu dzisiaj nie przeszkadza? Czy mu nie przeszkadza ubliżanie tym byłym żołnierzom zawodowym od zdrajców, oprawców bez Sadu itp.?.Nie słychać, aby się odzywał? Czyżby siedział cicho?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Myślę, że złożył dymisję, bo nie mógł zaakceptować sytuacji, że Obrona Terytorialna ( co większości społeczeństwa nie przyszło by nawet do głowy) nie ma podlegać DGRSZ lecz bezpośrednio Antoniemu! Putin się cieszy, że tak fajnie Antek to rozgrywa...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "...pomysły ministra, które zdaniem gen. Kozieja, są bardziej propagandowe niż motywowane racjonalnymi przesłankami." Oh, jeszcze jeden rozbrajająco życzliwy i wspaniałomyślnie naiwny (jakoś tam będzie) Polak. Szanowny gen. Kozieja; motywacje ministra są wyjątkowo racjonalne i precyzyjnie skoordynowane z rządzą totalnej władzy karłowatego despoty, PiS-führer'a...(!)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Problem Prawa i Sprawiedliwości polega na tym, że usiłują realizować subiektywne mniemanie na temat idei Prawa i Sprawiedliwości. Jako twórczą refleksję nad wykorzystaniem idei pocisków kinetycznych w materii społecznej ;)))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Teraz dowódcą naczelnym zostanie jakiś tłusty biskup i obrona terytorialna uzbrojona w krzyże Jana Pawła II, wspierana przez drony z Biedronki - ruszy po odbiór wraku smoleńskiego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trochę nie rozumiem. Żołnierz ma kontynuować misję. Jest cienka linia pomiędzy dezercją a podaniem sie do dymisji. Ponieważ nie można myslę podejrzewać generała o słabość lub tchórzostwo, myślę że czegoś nie wiemy.
  @szafran Mamy do czynienia z bardzo ostrym sporem kompetencyjnym. Gdzie Minister ON, jako administrator z ramienia władzy politycznej, uzurpuje sobie rolę zastrzeżoną dla wojskowych. Czyli redagowania celów operacyjnych Sił Zbrojnych, i to w oderwaniu od kompetencji Sztabu Generalnego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Gen. Różański powinien wystąpić przed kamerami i w końcu ujawnić cały ten syf w wojsku. Powiedzieć szczerze dlaczego ustępuje przed idiotami
  @nabil1 Zgadzam sie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `