150 tys. kobiet zrezygnowało z pracy ze względu na program 500+. Ale co wtedy, gdy po odchowaniu dzieci, zechcą wrócić do pracy - zastanawia się Aleksandra Sobczak.
Więcej
  Komentarze
  a co bedzie jak zabraknie kasy na 500+, te kobiety udowodnily tylko swoja glupota - maja teraz te 500+ i chca isc w wieku 60 lat na emerytury, to ile dostana pieniedzy na starosc - 50 zlotych emerytury? !! ale beda wrzaski ze emeryturki nie starczaja na zycie!!! jedno jest pewne przez to 500+ tylko dzieci straca, bo to nie jest inwestycja w ich przyszlosc, to jest tylko zycie na kredyt, ktore te dzieciaki i ich wnuki beda splaca!!! 500+ jest katastrofa dla przyszlosci obecnych dzieci!!!!
  @kapitalmarksa Nawet jeżeli, to życie pisze swoje scenariusze, mężczyźni odchodzą, umierają, a kobiety zostają wtedy z myślą, jak sobie radzić i wtedy 500+ to zdecydowanie za mało, a najlepiej zawsze być niezależną, choćby dla dzieci i wtedy żadna polityka nie pomoże i nie zaszkodzi. Tyle w temacie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Po co tyle jadu komentujących. Z 500 plus korzystają rodziny, ktore już mają dzieci i miały je zanim ten pomysł powstał. W tym czasie 10 razy zaplacily w podatkach i vacie od artykułów dzieciecych (23%) za te 500 które teraz dostają. A za najniższą krajową praca się zawsze znajdzie. O emeryturach to nie wiem, czy zauważyliście, właściwie możemy zapomnieć. Jeśli ktoś tego nie chce przyjąć do wiadomości, to jego problem.
  @.cesarzowa opierajac sie na teim wywodzie o emeryturach , to wszyscy mozemy sie juz dzisiaj polozyc do grobow , bo kazdy z nas kiedys umrze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Gdy urodził się nasz syn, moja żona postanowiła zostać w domu i zajmować się dzieckiem do 3 roku życia. Zapłaciła za tę wszak dobrą decyzję dla dziecka. Gdy dziecko poszło do przedszkola zaczęła szukać pracy, znalazła dopiero po trzech latach, mimo że ma doświadczenie zawodowe, niezłe wykształcenie i cały czas się rozwija. Wypadła z rynku pracy. Dlatego zgadzam się z Panią Aleksandrą, że tym kobietom możę być trudniej znaleźć pracę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Troska o te panie jest pozbawiona podstaw. PiS już na nie czeka z projektem nowego podatku nałożonego na pracusiów dla wspomożenia ofiar darmochy "pincet na każde".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A co kiedy zechcą wrócić? To wrócą. Pani myśli, że dużo będzie chętnych do takiej tyrki za takie grosze?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  zrezygnowały czy pracują na czarno?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A skąd będą miały emerytureję.? W jakiej wysokości?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Miała być to poprawa sytuacji finansowej rodzin. Poprawiło się mamom, po co chodzić do roboty. A ilu tatusiów zrezygnowało.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `