- Po to blokowano Trybunał Konstytucyjny, by w sposób nieskrępowany móc dokonać weryfikacji sędziów. Być może czeka nas wariant węgierski, czyli wysłanie na emeryturę sędziów powyżej określonego wieku - mówi w 3x3 Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i były minister sprawiedliwości. - Wierzę w polskich sędziów, wierzę w ich kręgosłupy moralne, ale to wszyscy Polacy muszą wyjść w obronie polskich sądów. Jeżeli niezależność sądów będzie poddana próbie, to tylko Polacy będą w stanie tą niezależność obronić - dodał gość programu Romana Imielskiego.
Więcej
  Komentarze
  Nie sądzę, że wielu Polaków jest zainteresowanych "wyjsciem w obronie" obecnego stanu tzw. wymiaru sprawiedliwosci. NIe chodzi o niezalezność sądów, tylko o nieuczciwość i stronniczość występującą dziwnie często w obecnych sądach. Pan Budka kolejny raz udaje, ze nie ma problemu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kaczynski i jego klero-faszysci rozwalaja demokracje na zamowienie kleru, a konkretniej biskupow. Po cwiercwieczu swobod obywatelskich religianci zauwazyli pustoszejace koscioly i znacznie mniej wplywu na politykow, i polityke, anizeli mieli dwie dekady wczesniej. Uznali, ze to trzeba odkrecic, badz przynajmniej zatrzymac demokracje - chocby na jakis czas, a pozniej sie zobaczy. Kontrreformacja to sposob na narzucanie katolicyzmu. Dla wlasnego dobra UE powinna pozbyc sie Polski. Takze NATO nie powinno zajmowac sie obrona autorytarnych rezymow.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niestety to sami sędziowie muszą się uratować. Sędziowie których będą lub dotyczą decyzję niezgodne z prawem muszą się odwoływać przy wsparciu przełożonych. Każdy student prawa zdając egzamin z doktryn wie że dyktatura kiedyś się kończy. Trzeba mieć nocny kręgosłup i być cierpliwym........pieniądze na 500+ też się kiedyś skoncza w worku......
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  zostałem oszukany przez polski rzekomo niezawisły sąd. Sąd, który w obronie kolesi dopuścił się fałszowania akt sprawy aby osłonić ich przekręty. W tej sprawie pisałem skargi do wszystkich możliwych instytucji czuwającym nad przestrzeganiem prawa i między innymi do Pana Budki, niestety nie zrobiono nic żeby przywrócić praworządność. Pomimo tego, że nie jestem przekonany do rządów PIS'u, to mam nadzieję, że po tych wszystkich perturbacjach polska stanie się Państwem Prawa i wtedy będę jawnie popierał właśnie PIS. Ci którzy przez lata mieli pogardę dla prawa powinni wyciągnąć wnioski, kto tak naprawdę spowodował, że obywatele dokonali takiego wyboru.
  @niepokorny Przecież obecnie wszystkie rozprawy sa nagrywane, więc jak można sfałszować akta? Zostałeś oszukany czy raczej wbrew prawdzie materialnej uważasz, ze sąd sadem a sprawiedliwość musi być mojej stronie?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @niepokorny Widzisz, a ja Ci nie wierzę. Sąd miał akta i na ich podstawie "cię oszukał", a ja mam jedynie Twoje słowo. Nawet nie wiem co to znaczy "Sąd oszukał". Uznał że jesteś winny? Uznał że jesteś winny niezgodnie z prawem? Nie uznał że należą ci się jakieś pieniądze?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To wezwijcie Polaków, żeby wyszli.
  @mazop Polacy wyjdą. Płatne Pachołki Prezesa nie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0