Baśń nie o żelaznym, ale o łagodnym wilku się spełniła. Co wspólnego ma zapowiedź końca świata z Księgi Izajasza z Unią Europejską?
Więcej
  Komentarze
  Jakie to szczęście,że tu weszłam i słuchałam Pana Turnau. Przez kilkanaście lat nie potrafiłam rozwiązać pewnej łamigłówki. Brakowało mi jednego ogniwa. To On mi je podsunął. Teraz już myśli popłynęły gładko. Wróciłam też do Księgi Izajasza. Na razie jestem na początku,ale już widzę,że to jedna wielka przepowiednia. "Wszystka głowa chora i wszystko serce mdłe " Poszłam ścieżką chrześcijańso-religijno-historyczno-psychologiczno--polityczno-duchową. I doszłam poprzez Templariuszy do czasów końca. I doszłam do zaskakującej nawet dla mnie hipotezy. Chociaż niby to wiedziałam,ale raczej domyślałam się,czy też intuicyjnie przeczuwałam. Teraz jeszcze wystarczy tylko zebrać więcej dowodów. I wiem na pewno,że myśli Pana Turnau są zupełnie sprzeczne z moimi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A teraz już zupełnie wiem, gdzie tkwił mój myślowy błąd. Ja poszłam ścieżką duchową a Pan Turnau religijno-polityczną. A już sądziłam z początku ,że to te same ścieżki. Ale to dobrze,gdyż w pewnym punkcie skrzyżowały się te ścieżki i dzięki temu mnie olśniło. No i odświeżyłam sobie w pamięci Księgę Izajasza . Znalazłam w niej wiele słów " na czasie " i będę je chętnie Katolikom przytaczać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie wiem,co Pan Turnau myślał mówiąc o Loży Masońskiej ? Czy myślał o zrzeszonych w tej Loży wolnomularzach i ich rytuałach,czy też o wolnej,niezależnej i światłej myśli tychże ? Ja niewiele wiem na temat tej Loży. Niedawno dopiero zaczęłam się masonami interesować (po pewnym dziwnym doświadczeniu ). Przede wszystkim wolna myśl nie znosi rytuałów i tu już w tej Loży coś mi nie pasuje. I jeśli taką Lożę Pan Turnau miał na myśli,to się z tym zgadzam.Jeśli miał na myśli ludzi światłych,którzy rozumieją potrzebę jednoczenia się dla wspólnego rozwoju ludzkości........to nie. Zgadzam się też z tym,że żyjemy w czasach końca.
  @ebz195224 Wcześniej nie dosłyszałam słowa.......Boża . Nie masońska. I teraz mi już pasuje. W Loży Masońskiej-nie. Ale w moich dociekaniach......tak. Jasny i światły umysł i trzy szlachetne kamienie. Wiara, Nadzieja, Miłość. ( nie mylić z religiami ) . Już wiem,co Pan Turnau miał na myśli . Ale żelazny wilk też by pasował jako przenośnia. Przy okazji wyjaśniło mi się coś bardzo dla mnie ważnego a nurtującego mnie od lat. To było jak olśnienie. Wiem,że dokonałam właściwego wyboru .:) A mimo woli powiedział mi to Pan ,Panie Turnau. Dziękuję Panu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ebz195224 Ale Pan Turnau ciągle patrzy poprzez Katolicyzm,a ja już się z tego wyzwoliłam. Ale i tak dziękuję za to moje olśnienie. W sprawie uchodźców to pewnie mamy odmienne zdanie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak to niemasońska? Gdyby nie masoni, jezuici zrobiliby to, co Hitler i Stalin. To masoni napisali Deklarację Praw Człowieka i Obywatela- dokument świętszy od wszystkich świętych pism świata. Odpoczniemy dopiero wtedy, jak upadną religie i sekty. Amen.
  @pulcheria.wantauch To,że dokument jest "święty " to prawda.A to,że się go nie za bardzo przestrzega,to druga prawda.Trzecią zaś prawdą jest to, że faktycznie wtedy odpoczniemy gdy te sztuczne twory (upiory ) upadną.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pulcheria.wantauch Popieram i zgadzam sie z Twoim tokiem myslaenia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Umiem czytać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  po prostu nie ma żadnego związku
  już oceniałe(a)ś
  0
  0