Polacy są zmęczeni protestowaniem - ocenia publicysta Jacek Żakowski. Jego zdaniem, to może być przyczyną niskiej frekwencji podczas sobotniej manifestacji ZNP. Według Żakowskiego w Polsce istnieje również przekonanie, że szkoła jest po prostu zła. - Myśmy chodzili do złej szkoły, nasi dziadkowie chodzili do złej szkoły. Trzeba sobie radzić - dodaje Jacek Żakowski. Jego zdaniem zapowiadaną przez PiS reformę edukacji, odczuje każdy z nas. - To będzie zmiana, która będzie miała poważny wpływ na rynek pracy - ostrzega.
Więcej
  Komentarze
  Glebia tego wywiadu nie pozwala mi skomentowac go inaczej niz nucac (a raczej beczac jak w oryginale Universu) na melodie piosenki zespolu Univers Mr Lennon. Jacek Wola Cię swiat, wolam Cię ja Jacek Czy taki miał być koniec Twych dni 😉
  już oceniałe(a)ś
  22
  6
  Wcześniej protestowali przeciwko tworzeniu gimnazjów. Teraz protestują przeciwko ich likwidacji. To jakieś wiejskie głupki są?
  @jaceknh Wcześnie głosowali za tworzeniem gimnazjów (np Jarosław Kaczyński - osobiście guzik w Sejmie w tej sprawie nacisnął), popierali je (np. Anna Zalewska), a teraz je likwidują!!! To dopiero muszą być GŁUPKI :-) Albo robią głupków z tych co ich popierają.
  już oceniałe(a)ś
  12
  15
  Niestety, Wyborcza także przyłączała sie w przeszłości do antynauczycielskich nagonek np. p. Wielowiejska...
  już oceniałe(a)ś
  16
  3
  Żakowski jak się zestarzał...
  już oceniałe(a)ś
  21
  10
  Ma Pan rację Panie Jacku. Ta zmiana będzie nas dużo kosztować. A przecież gimnazja dają możliwość szybszej specjalizacji dla dzieci, które wiedzą czego się chcą uczyć. W 8 letniej podstawówce takiego wyboru nie będzie. Np. w Krakowie jest gimnazjum, gdzie można od zera zacząć uczyć się francuskiego, a potem w 2 i 3 klasie mieć niektóre przedmioty wykładane po francusku. Jeśli to gimnazjum zoszanie zamknięte powstanie luka na rynku.
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  gazeta wyborcza bardzo się przyczyniła rok temu i więcej do przegranej rządu - jechała nań równo to samo z aferą kamienicową w wawie - czemu nie opisano tego kiedykolwiek tylko na wybory? odpowiedź? Prosta - boście liczyli na mocniejsze wejście swojej partii (i się przeliczyliście, bo w planie była słaba wygrana PO)
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Uczeń straci, ten przeciętny, bo bogatego stać na prywatną szkołę i korepetycje, polityków tym bardziej. Ważne aby dotarło to do rodziców, dzieci to ich przyszłość. Reforma służy do pokazania siły rządzących, tylko na pokaz, a dalej to jakoś to będzie..
  już oceniałe(a)ś
  16
  18
  Trzeba raczej mobilizować nauczycieli i rodziców zamiast mówić o niskiej frekwencji !!! Może to nie zmęczenie protestowaniem ale problemy prozaiczne typu do Warszawy daleko, a koszty dojazdu spore (na przykład pendolino 150 zł bilet w jedną stronę). Nauczyciele bogaci nie są i z pensji nie wydadzą 300 zł. Gazeto skup się na promowaniu fajnych pomysłów jak dotrzeć do stolicy w najbliższą sobotę zamiast z góry skazywać protest na porażkę. Kto się ruszy do stolicy skoro zapowiadacie niską frekwencję ? !
  już oceniałe(a)ś
  5
  8