Iwona Szpala i Małgorzata Zubik, dziennikarki stołecznego dodatku 'Wyborczej', zostały uhonorowane Nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl tekstów o aferze reprywatyzacyjnej.
Dorota Wysocka-Schnepf, prowadząca program 'Studio pod parasolką' pyta dziennikarki o kulisy ich pracy nad tekstami o nadużyciach przy reprywatyzacji w Warszawie.
'Studio pod parasolką' to program tworzony przez kobiety, dla których inspiracją były wydarzenia z 3 października oraz chęć podkreślenia głosu kobiet w debacie publicznej.
Program jest emitowany w każdą sobotę, o godz. 12.00 w serwisie Wyborcza.pl.
Więcej
  Komentarze
  Jak to jak pracują dziennikarki śledcze. Coś tam poczytają na blogach, a potem jak doniesienia blogerów okażą się ciekawe, przepisują i lecą do Pana A Dama ;-) z pytaniem. Można? Tak btw nagrodzono artykuł z sierpnia, a artykuł o działce na Chmielnej pokazał się w kwietniu. Co śmieszniejsze do marca pokazują się artykuły głównie w stołku, pokazujące różne drobniejsze lub większe nieprawidłowości (w tym sprawę Jolanty Brzeskiej). Ale artykuły o reprywatyzacji ukazują się rzadko (2-3 sztuk iw miesiącu), z czego jeden jest negatywny (mówię tu nie o zawartości artykułów, a o tytułach i leadach, które oddają linię gazety), gdzie w stosunku do tego co się dzieje w mieście, a pozostała są neutralne. Na przełomie marca i kwietnia 2016 pokazuje się kilka artykułów, krytycznych wobec wstrzymania przez PiS środków na warszawski fundusz reprywatyzacyjny. Potem news o donosie miasto jest nasze do CBA, a dopiero potem kwietniowy artykuł o działce na Chmielnej. Po artykule kwietniowym (w stołku) o działce z Chmielnej następuję przełom, liczba artykułów rośnie do 5-6 miesięcznie i zaczyna się nagonka na HGW, a PiS schodzi z celownika Pań. A teraz wisienka na torcie, nagrodę Panie dostały za artykuł z sierpnia. Czyli scenariusz skopiowany z rywingate - afera jest wtedy jak Adam jej potrzebuje. Brawo dziewczyny, a szczególne pozdrowienia dla Schnepfowej. Nie, nie ode mnie, od rodzin ofiar obławy augustowskiej. Czekam na dzień kiedy Pani Schnepfowa zrobi wywiad z dziennikarzami wyborczej nagrodzonymi za artykuł o obławie augustowskiej. To będzie prawdziwa bomba. W zasadzie to sama Dorotka mogłaby taki artykuł napisać, materiały ma, że tak powiem "w zasięgu ręki."
  @mada.kinhcim ojojoj, boli Madzie, boli. Bo bardzo to wszystko niewygodne, że to wyborcza tę aferę odkryła i no jakoś kurde, nie ma jak tu skrytykować, a przecież łżemedia, tuba PO, salon - normalnie, jak to pogodzić z prostacką wizją świata którą się wcześniej żyło? TO NA PEWNO SPISEG!! a jeszcze się tłumacz, dlaczego to wyborcza, a nie, nasze, odzyskane, niezależne, niepokorne, narodowe media to wykopały. To być nie może, to niesłychane! No to się snuje te spiskowe teorie, czyta nagłówki (bo nie artykuły), żeby tylko jakoś to sobie w głowie ułożyć. No tylko biednej Madzi współczuć. A panie Szpala i Zubik o reprywatyzacji piszą od 2004 chyba roku, zanim blogowanie stało się modne.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @autor_autor Pani Szpala z Panią Zubik po prostu nienawidzą HGW - to aż kipi z ich artykułów. A ile ordynarnych kłamstw w nich jest! Damy z takim poziomem tupetu w łganiu prosto w oczy, mogą na lajcie startować do Komisji Macierewicza.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Jak to jest że wyrzucono z Czerskiej 135 osób, ale dla resorciary Schnepfowej ciepła posadka się znalazła?
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  "III RP to żerowisko mafii, na którym gangsterzy, politycy, wysocy urzędnicy państwowi i samorządowi, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i inne świetnie ustawione establish-męty zgodnie rozkradają publiczne mienie, doją publiczne pieniądze i łupią "frajerów", którzy nie umieli się ustawić tak dobrze"
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  a to one pracują jakoś inaczej niż pozostali dziennikarze śledczy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak się robi dziennikarskie śledztwo? Wybiera się ofiarę, następnie wypuści się seryjkę wyssanych z palca bajeczek, a kiedy zaszczuta ofiara zostanie rozszarpana, mocodawca nagonki wynagradza siepaczy. Tak więc prawdziwą, i rzeczywiście intrygującą zagadką tej "afery" jest to, czy Panie Heroiny działają na zlecenie bezpośrednio z Nowogrodzkiej, czy może Judaszy typu Rabiej z Petru, albo hunwejbinów z "Razem z PiS"?? No i jakie ochłapy dostaną obie za wykonanie mokrej roboty??
  już oceniałe(a)ś
  1
  4