Przedłużają się prace nad reformą podatkową. W rozmowie z wyborczą pl. minister Henryk Kowalczyk zapowiadał, że w tym tygodniu rząd zajmie się konkretnymi propozycjami. Ale tak się nie stało. Zapytany przez nas wicepremier Mateusz Morawiecki mówi, że koncepcja będzie doszlifowywana w najbliższych tygodniach. '90 procent ludzi może mieć tak samo, albo trochę lepiej, ale prościej. Jeżeli będzie jakakolwiek podwyżka to będzie ona tak bolesna, jak się ludzie boją.'- uspokaja minister finansów. Co o jednolitym podatku myślą były wicepremier rządu PO-PSL i były premier Jak Krzysztof Bielecki?. Okazuje się, że Jacek Rostowski nie był entuzjastą pomysłu, który był na sztandarach Platformy w kampanii. 'Nie wszystko w programie PO z 2015 było idealne'- mówi nam były minister finansów.
Więcej
  Komentarze
  90 procent ludzi może mieć tak samo, albo trochę lepiej, ale prościej. Jeżeli będzie jakakolwiek podwyżka to będzie ona tak bolesna, jak się ludzie boją.'- uspokaja minister finansów. Rzeczywiście uspokaja. Czy tylko ja tak przeczytałem to zdanie?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Boże, jeżeli tam jesteś, spuść nogę i kopnij, może wróci mu rozum.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Jasność wypowiedzi to po tatusiu... Co nas spotkało i za co...? Moze ktoś policzy ile nas ten zamęt kosztuje i ten stracony czas na kręcenie sie w kółko . Dramat...
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  pis-morawiecki jest typowym czlonkiem tzw. pis, umie tylko gadac ale to tylko gadanie i nic poza tym!! pis- morawiecki nie zrobi absolutnie nic dobrego i pozytywnego dla Polakow (f/m) !!! to jest typowy karierowicz!! bez kregoslupa, dlatego jest taki elastyczny!
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  A nie lepiej po prostu zamiast wymyślać jednolity podatek zwiększyć ilość stawek w istniejącym systemie, zwiększyć kwotę wolną, zachować składki zdrowotną i ZUS. Przynajmniej wszystko jest jasne, wiadomo ile idzie na emeryturę, ile na zdrowie. Cóż stoi na przeszkodzie, żeby progów podatków było nawet 5? Jaką trudność sprawia obecny system? Większość ludzi wypełnia PITy bez problemów, wysyła je przez internet. Już kiedy PO ogłaszała podobny program uważałam to za niepotrzebne i tak samo uważam teraz.
  już oceniałe(a)ś
  3
  6
  Postepowanie Morawieckiego bardziej swiadczy o jego wyrachowanym umacnianiu swojej pozycji, okopywaniu znajomkow-poplecznikow na silnych pozycjach, budowaniu wlasnego zaplecza politycznego. Gospodarcze pomysly to nieporozumienie - okreslajac je subtelnie i delikatnie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  8