'Studio pod parasolką' to program tworzony przez kobiety, dla których inspiracją były wydarzenia z 3 października oraz chęć podkreślenia głosu kobiet w debacie publicznej. Program prowadzi Dorota Wysocka-Schnepf - była dziennikarka głównego wydania 'Wiadomości' w TVP1. Do komentowania rzeczywistości i aktualnych wydarzeń prowadząca zaprasza znane kobiety. W drugim odcinku rozmawia z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem, Martą Lempart z KOD, organizatorką strajku kobiet 3 października 2016 r. (#czarnyprotest, #czarnyponiedziałek), Ewą Wieczorek redaktorką naczelną Wysokich Obcasów Extra oraz Dominiką Wielowieyską dziennikarką Gazety Wyborczej. Na 24 października zapowiadane są kolejne protesty. Czy Polki, które wspólnie protestowały 3 października zdołają utrzymać jedność mimo dzielących je różnic (jedne chcą liberalizacji ustawy antyaborcyjnej, inne utrzymania obecnych przepisów)? Program jest emitowany w soboty, o godz. 12.00 w serwisie Wyborcza.pl.
Więcej
  Komentarze
  Rzeczywistość kobiet w Polsce wygląda mniej więcej tak : rządzą mężczyźni nie mający pojęcia o ich potrzebach i traumach. Kobieta przede wszystkim nie jest zależnym od mężczyzny przedmiotem. Jest takim samym człowiekiem jak ten niby władca zwany mężczyzną. Biorąc pod uwagę gwałty zostaje ona uprzedmiotowiona. Mało tego-ponosi wszelkie konsekwencje przemocy dokonanej na najbardziej intymnej części swego jestestwa....przybytku życia. Zostaje uszkodzona jej psychika (nierzadko już na zawsze ). W przypadku aborcji doznaje uszczerbku na zdrowiu,czasem życiu a już w każdym przypadku uszkodzenie psychiki. W razie oddania takiego dziecka do adopcji psychika jest już prawie zdruzgotana. A odpowiedzialny za to wszystko mężczyzna może się tylko śmiać,gdyż bezkarnie zaspokoił tylko swoją zwierzęcą chuć. No i grozi im więzienie,bo tak decydują dość ograniczeni umysłowo niedojrzali mężczyźni. A może kobiety wreszcie zaczęłyby się czuć pełnowartościowymi ludźmi i zaczęły ostro domagać się uznania swego człowieczeństwa ? Może zaczęłyby konsekwentnie domagać się kary za gwałt ? Do tej pory tylko one....ofiary są karane w każdy z możliwych sposobów. Czas,by to sprawcy ponosili karę. Powinno się każdego gwałciciela sterylizować. Dlaczego to kobieta ma ponosić konsekwencje (nie tylko zdrowotne ) za nie swoją winę. Tym powinny zająć się kobiety,a nie poddawać się woli mężczyzn z reguły o wypaczonym,nie mającym związku z normalnymi relacjami z kobietami. A tak wypaczony jest zarówno kler jak i Kaczyński,a to właśnie oni mają najwięcej do powiedzenia. Odwracając sytuację.....czy rządząca krajem stara singielka i banda panien zakonnych ma prawo dyktować karę dla mężczyzn za molestowanie tychże przez kobiety ? I ustalać karę więzienia za to,że na to pozwalają ? Trochę brzmi to groteskowo,ale takie są właśnie realia obecnej sytuacji.
  @ebz195224 Niestety. Patriarchalizm i przemoc. Gwałcicie, który zapłodnił powinien nie mieć już takiej możliwości i zostać za to wykastrowany.
  już oceniałe(a)ś
  4
  12
  Wspieram was dziewczyny z calego serca i pozdrawiam. Trzeba wytrwac, innej opcji nie ma! Organizujcie sie , obiecuje wspierac mentalnie a takze finansowo. Podajcie konto. Caly czas nie dostrzegasz kaczy odbycie ze twoj czas dobiega konca. Pozostala ci jeszcze demokratyczna wolnosc wyboru, czy lina jak leper czy moze zaszalejesz i skonczysz jak Ceau?escu. Osobiscie doceniam twoje wytrwale wysilki zawistny, zlosliwy, maly duchem chamie ktore wkrotce pomoga zakonczyc raz na zawsze nauke religji w szkolach, odsunac episkopat od rzeczywistej wladzy w kraju, zerwac konkordat oraz nie mniej wazne zakonczyc deprecjonowanie Wawelu ktory jest historyczna wartoscia nas wszystkich i usunac z Wawelu kacze resztki. Wawel w uchwale sejmu musimy odebrac dziwiszom czy innym katolickim smieciom. Waweel jest nasz, narodowy a nie episkopatu. Mimo wszystko i wbrew sobie ciut, ciut dobrego zrobisz dla Polski stary durniu. I na pohybel tobie kaczy odbycie oraz wszystkim kaczym odchodom! Na pohybel sekcie smoleńskiej i jej kapłanom!
  już oceniałe(a)ś
  6
  5
  Pamiętajcie jutro msza. Możecie się nie zgadzać z biskupami i mieć proboszcza pedofila ale do kościoła chodzić trzeba.
  @komentarz99 Odebrać im tace,nie chodzić do kościoła,nie chrzcić,nie chowć bliskich w towarzystwie księdza.ONI NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z PANEM BOGIEM!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  7
  8
  @komentarz99 Pójść i splunąć w twarz. Do boju kobiety!
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  Szok... Chyba ktoś postanowił zaoszczędzić i zatrudnił ekipę z liceum za butelkę piwa. Poprzedni odcinek realizacyjnie wypadł 100x lepiej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  super! wyrzucie wrescie tych nadmuchanych facetow.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Zupełnie nie rozumiem sporu dotyczącego aborcji.przecież politykom PiS chodzi tylko o pozyskanie wyborców i wsparcie hierarchów kościelnych.Natomiast nasi dostojnicy kościelni zupełnie się zapętlili .Mamy przecież 10 Przykazań i kto jak kto ale hierarchowie kościelni wiedzą najlepiej ,że 5 przykazanie - Nie zabijaj - wcale nie jest najważniejsze dlaczego cała uwaga skupia praktycznie tylko na zachowaniu tego przykazania czy więc pozostałe dziewięć nie musi być zachowywane. Ponadto dlaczego Nie zabijaj jest tylko tak ważne w stosunku do dzieci nienarodzonych a już jest mniej ważne w stosunku do kobiet starców i dzieci zabijanych w czasie działań wojennych jak to ma obecnie miejsce w Syrii ,na Ukrainie i wielu innych miejscach .Codziennie na światowych drogach jest zabijane setki ludzi a ponadto abyśmy mieli co jeść codziennie zabijane są miliardy zwierząt a przykazanie Nie zabijaj nie mówi ,że zwierzęta możemy zabijać.W sprawach aborcji wypowiadają się głównie ci których ta sprawa bezpośrednio nie dotyczy bo hierarchowie w ciążę nie zachodzą też politycy mężczyźni a najwięcej mają do powiedzenia w tej sprawie. Aborcja to tragedia ale w dzisiejszych czasach istnieje tyle sposobów by nie zachodzić w niechciane ciąże ,że każda kobieta powinna doskonale wiedzieć jak zapobiegać ciążom niechcianych. Poważnym problemem jest ciąża gdy grozi urodzenie dziecka niezdolnego do samodzielnego życia oraz sprawa eutanazji ale to szeroki temat i wymaga oddzielnej wypowiedzi.
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  w moim malym muzgu mieszka taki maly trol i mowi mi najlepszym rozwiazaniem jest oddzielic kosciul od panstwa i oblozyc kazdego podatkiem koscielnym wtedy zobaczymy ile tych katolikow pozostanie w kosciele religie z powrotem do kosciola szkola powinna byc swiecka.
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  Mieliśmy w klasie podstawówki koleżankę , której siostra 14 rok była zdeformowaną ROŚLINKĄ i w przypływie krótkotrwałej świadomości nieraz wykrzykiwała ; MAMO ! PO CO MNIE URODZIŁAŚ... ! - 1946 ..7...8 Panie prezesie Kaczyński ! czy ma Pan świadomość , że z pańskiego i BISKUPÓW nakazu urodzone nieszczęsne dzieci i dorastające pragnął TAKIEGO życia , które IM gotujecie ? A TAKIE , które w ogóle świadomości nie mają ? Wybierz się Pan z biskupami do ośrodka całkiem ułomnych dzieci i zobaczcie w jakich warunkach ONE wegetują ! CO ? Uważacie , że Bogu robicie radość z podsyłania MU ułomnych ANIOŁKOW – bo ochrzczone ? Biskupi powiadacie , że Bóg jest nieskończenie dobry - i dopuszcza do TAKICH i większych nieszczęść i TO wobec dzieci ? A może jednak DEIŚCI mają rację , co do istoty i funkcji Boga ? ! - Chyba słyszycie w jakie NIESZCESCIE wpędzacie kobiety i TE ułomne dzieci ! COŚ mi się zdaje , że TU GŁOWNIE chodzi o te 4- 6 tys. Złotych , które państwo płaci kościelnym ośrodkom za jedno ułomne dziecko ! To zresztą też widać po rosnącej liczbie fundacji z hospicjami......
  @eski57 Mengele przy nich był dobrym człowiekiem. Oni są znacznie gorsi. Judasz przy nich, to oaza dobroci. Oni to robią z pełną świadomością, a biedny Judasz wodzony przez szatana nie wiedział, co robi. Tym właśnie są, instytucja zła.
  już oceniałe(a)ś
  2
  7