Wierzę, że tę reformę da się zatrzymać, ale rodzice naprawdę nie mają już na co czekać, muszą tu i teraz wesprzeć nauczycieli. Tylko razem możemy powiedzieć 'stop'. Stop chaosowi w edukacji - mówi Suchecka. I radzi co można zrobić:
- wspólnie z nauczycielami pójść z pikiecie 10 października,
- pisać listy do minister edukacji,
- wziąć udział w konsultacjach, które trwają do 14 października (strona Rządowego Centrum Legislacji),
- wyrażać swoje niezadowolenie na FB,
- rodzice powinni zdecydować czy zbierać podpisy pod referendum czy pod obywatelskim projektem ustawy,
- odwiedzać posłów, szczególnie PiS ze swojego rejonu, aby zobaczyli jaka jest determinacja rodziców,
Przykładowe grupy na FB:
Nie dla chaosu w szkole
Ratujmy polskie dzieci
Rodzice przeciwko reformie edukacji
ZNP.edu.pl
Polecamy film:
Rodzice tłumaczą, dlaczego sprzeciwiają się reformie edukacji
Więcej
  Komentarze
  Rozwiązania, które proponuje MEN są nie do przyjęcia. Nikt, kto choć trochę zna realia polskiej szkoły, nie powinien zgadzać się z pomysłem przebudowy strukturalnej (drugiej w ciągu 17 lat!), ani z przeczącym zdrowemu rozsądkowi harmonogramem tych zmian. Minister Zalewska miała tego świadomość. Dlatego od jesieni 2015 do końca czerwca zwodziła opinię publiczną zapewnieniami, że ingerencji w strukturę raczej nie będzie. Swój projekt ogłosiła po rozpoczęciu wakacji szkolnych, by wyciszyć protesty rodziców. Mimo to te protesty rozbrzmiewały przez całe lato, ignorowane przez MEN. Dopiero teraz, gdy już grunt pani Zalewskiej pali się pod nogami, zgłasza gotowość do rozmów z nauczycielami. My, rodzice, nadal nie jesteśmy stroną w tym sporze. A, a tak naprawdę to my poniesiemy główne konsekwencje działań MEN. Bo chaos w szkole dotknie nasze dzieci i wielu z nas będzie zmuszonych sięgnąć głębiej do kieszeni, by zapewnić dzieciom godziwą edukację.
  @janina.krakowowa Trzeba zorganizowac protesty rodziców. Na wzród czarnego protestu. Ja jestem coraz bardziej wściekła. Moje dziecko to nie zabawka dla polityków!
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  @mazop Wracam właśnie z protestu...niestety, rodziców za wielu nie było...a zmiany - BEZPOŚREDNIE!! - dotkną obecną 5, 6 klasę (zmiana programu nauczania w trakcie!!!) + wygaszane gimnazjum (chaos, uciekający nauczyciele + 2 roczniki w jednym roku za 3 lata) - lekko licząc 350tys. x 5 = 1mln750tys dzieci!!!! Czy to się dzieje naprawdę???
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Temat aborcji już nieaktualny. Co? 500+ i TK też nie były zbyt chwytliwe. Teraz wszystkie ręce na pokład, bo jest nowe "paliwo", żeby skłócić Polaków i wyprowadzić ich na ulicę. Niech się pozabijają nawzajem ! Jeśli ktoś mówi o indoktrynacji, to to co robicie w GW jest wzorcem z sevres !
  @polskiedrogi Zamknać gęby i sławić dobrą wąłdzę, co daje 500+, mówisz? Nie, dziękuję. Nie mam mentalności niewolnika.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @polskiedrogi nie masz dzieci w wieku szkolnym? to sie nie wypowiadaj
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jak nie będziemy protestować to pewnego dnia okaże się, że nasz kochany syneczek niepostrzeżenie zmienił się w Międlara a córeczka w Sobecką.
  już oceniałe(a)ś
  17
  15
  Może na to należy spojrzeć jak na szanse - szanse na oczyszczenie nasion od plew. Środowisko nauczycielskie potrzebuje bardzo porzadnego przewietrzenia, samo jest kompletnie nie zdolne do usuniecia ze swoich szeregow nauczycieli tepych, sfrustrowanych, agresywnych, zabetonowanych umyslowo od 40 lat itp. Ci wszyscy ludzie musza wyleciec ze szkoly, a szkola musi stac sie miejscem gdzie dzieci nabywaja wiedze i potrzebne umiejetnosci, musi przestac byc zakladem pracy, bo teraz tym jest, SZKOLA TO ZAKLAD PRACY nauczycieli, a dzieci to zlo konieczne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  mam córkę w gimnazjum z rozszerzonym językiem angielskim ( 5h w tygodniu plus po angielsku biologia, geografia i informatyka), czy moja druga córka w VII klasie też będzie mogła uczyć się angielskiego na poziomie rozszerzonym i zacząć naukę drugiego języka obcego???
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Zacznijmy od podstaw: zamiast bezmyślnie powtarzać słowo "reforma" (wszak PiS-owi o to chodzi}, mówmy: pisia pseudo reforma, pisowski zamach na edukację, bo, na serio, ta ich propaganda jest iście szatańsko sprawna, sławny Kuternoga by klaskał...
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  A mi sie reforma strukturalna podoba bo ma sens, w przeciwienstwi do kwestii ideologicznych czy siatki godzin. Ale to latwo zmienic po rzadach PiS - ze struktura tak nie jest!!!
  @danuta49 A mi się nie podoba. Gimnazjum to szansa dla zdolnych dzieci z terenów wiejskich. Poza tym po tamtej reformie szkolnictwo 10 lat lizało rany - nie stac nas na tracenie następnych 10.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  `