W Godzinę 'W' zawyły syreny alarmowe, stanął ruch samochodowy na ulicach stolicy. Główne uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się na cmentarzu na Powązkach. Jesteśmy wzruszeni i poruszeni - mówili nam powstańcy - bo wspominamy naszych poległych kolegów. Uczestnicy tamtego zrywu, nie kryli również, że w tych dniach poczuli się urażeni. Wbrew ich woli apel poległych został z zastąpiony apelem pamięci, w którym uhonorowano też prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego oraz trzech żołnierzy, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Dwaj szefowie stowarzyszeń powstańczych Zbigniew Galperyn i Leszek Żukowski nie przyjęli medalu honorowego od ministra obrony Antoniego Macierewicza. Medal Honorowy Powstanie Warszawskie 1944 podczas niedzielnych uroczystości przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego przyjęło dziesięcioro powstańców.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Powstańcy nie przejmujcie się jesteście wielcy i nikt o was nie zapomni a taki ktoś byle kto jak antek jest nikim zerem skończonym o którym nikt nie będzie pamiętał
  @wojtasekportasek Powstańcy, gdy walczyli, byli młodzi, mieli za przeciwnika Hitlera i jego armię...Po wojnie mieli przeciwników w komunistach i UB...Dziś, po 72 latach, gdy są schorowanymi staruszkami, stoją nad grobem, mają przeciwników w postaciach ; Macierewicza, Kaczyńskiego, Dudy, Szydło i PiS-bolszewii..! Ci są najgorsi, bo niby przecież, swoi..!!!
  już oceniałe(a)ś
  6
  8
  Ustawa powinna dawać każdemu udowodnionemu Powstańcowi dożywotnią rentę wyrównawczą do 1500 zł netto miesięcznie.
  @wyatearp jest ich tylu , że mogą dostać 15 000 zł . Wystarczyło by zabrać p - osłom z Wejskiej
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @scoobydoopoznan Z ochrony Kaczyńskiego pokryć 10.000zł / miesięcznie +. Natychmiast wykonać.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  Krzyż Partyzancki i Warszawski Krzyż Powstańczy
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  "Zostaliśmy zmanipulowani. Jesteśmy dotknięci i urażeni" bo macie do czynienia z ludźmi dla których słowa, w przeciwieństwie do was, "Bóg Honor i Ojczyzna" to tylko hasła polityczne i narzędzia manipulacji ...
  już oceniałe(a)ś
  52
  31
  Drodzy sercu wszystkich Polaków Warszawscy Powstańcy - nauczka na przyszłość - nigdy nie ufajcie sowieckim agentom takim jak Antoni M.
  już oceniałe(a)ś
  51
  32
  Antek zrobi wszystko dla kariery. Pomoga mu Ziobro i IPN. Podejrzewam, ze to z jego inicjatywy wszechpolacy plugawia ten dzien. Poczucie przyzwoitosci wymarlo w szeregach PISu.
  @standard_jestem He he, nigdy tego poczucia nie mieli.
  już oceniałe(a)ś
  10
  10
  Funkcjonuje powiedzenie, że na starość Pan Bóg rozum odbiera. Coś w tym jest, bo grupa bohaterów Powstania Warszawskiego uległa szantażowi awanturnika politycznego w sprawie bezsensownemu rozszerzeniu listy na apelu poległych.
  Ilu było w tej grupie prawdziwych Powstańców i jaką mieli siłę przebicia? Nie bez powodu drzwi były zamknięte.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  Znowu ten świr musiał się dotknąć do delikatnej materii. Efekt - jak zwykle.
  już oceniałe(a)ś
  46
  31
  `