Prof. Ewa Łętowska była gościem TVN24. Oceniała nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, którą dziś przyjął Sejm. Była sędzia TK stwierdziła, że większość, która wygrała wybory, ma mandat do sprawowania władzy, ale nie do zmiany konstytucji. - Do zmiany konstytucji w tej chwili doszło - oceniła. I dodała, że 'to jest koniec takiej demokracji, jaka zdaniem wielu wynikała z konstytucji z 1997 roku'.
Więcej
  Komentarze
  Nie, nie doszlo do zmiany Konstytucji. Doszlo natomiast do legislacji prawa, ktore jest niezgodne z Konstytucja. Aby kaczynska ustawa o TK mogla byc zgodna z Konstytucja - zgodnie z prawem - musialoby dojsc do zmiany Konstytucji najpierw. A tego PiS nie mogl dokonac, gdyz nie ma wymaganej wiekszosci. Na dobra sprawe to ich nowe "prawo" mozna wyrzucic do kosza, badz podetrzec nim Du*e.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pierwszy konfabulant maluje historie rodu kaczysow !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Przybleda spod Odessy unicestwia demokracje!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pani Profesor.z całym szacunkiem, doszło do próby zmiany konstytucji, bo przecież większość sejmowa nie jest większością konstytucyjna. Próba wprowadzenia w życie uchwalonej ustawy nie ma szans ponieważ zostanie podważona przez Trybunał Konstytucyjny podobnie jak marcowa "naprawcza" I bardzo dobrze. Nie ma zgody na działania przeciw Konstytucji.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czyżby to miała być "konstituta_prostituta"?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `