Yasin Özbek, Turek od 13 lat mieszkający w Polsce martwi się o rodzinę, która pozostała w Stambule i Ankarze. Liczba ataków terrorystycznych w Turcji rośnie. W kolejnym, który miał miejsce we wtorek na lotnisku w Stambule, zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych. Yasin oczekuje od Europejczyków większej solidarności z ofiarami zamachów w swoim kraju.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To znaczy ?! A nie martwi tego pana rosnący odwrót tureckiego społeczeństwa od wartości , na którym Ataturk oparł nowoczesne państwo Tureckie, czego przejawem jest choćby coraz bardziej obecna obecność w przestrzeni publicznej zakrytych w imię rzekomych wartości religijnych kobiet ? Albo brak swobód dla Kurdów (tak naprawdę prześladowanie Kurdów przez aparat polityczny państwa) ? Interesy, jakie państwo tureckie robiło i robi z daesh (ropa) i Asadem (walka z Kurdami) ? tak, wie, Pan zapewne nie ma na to wpływu, może nawet uciekł od tych problemów do innego kraju. Ale w takim razie co ja mam do tego ? Może powinien zwrócić swoje oczy na społeczność muzułmańską, która jakoś gremialnie nie potępia zamachów terrorystycznych dokonywanych w imię Allaha. P.S. Kto nie ma znajomego czy krewnego, który właśnie wrócił z podróży, pracy czy wakacji, z przesiadką na tym właśnie lotnisku ? Albo w Brukseli czy Paryżu, w szoku, że gdyby podróżował parę dni czy godzin później czy wcześniej, to mógłby zginąć.... Bracie, musicie zacząć tę walkę u siebie, w swojej społeczności islamskiej. Każdy głos Europejczyka będzie niczym dolanie benzyny do ognia. Na początku - może zacznijcie od przestrzegania praw kobiet.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Na początek zaapeluj do swoich dzikusów żeby nie gwizdali na stadionach, kiedy jest ogłaszana minuta ciszy dla ofiar islamu w Europie
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Obawiam sie ze pan Jacek ZACHOWSKI dalej pali papierosy i ma zadyszke, ktora wyraznie utrudnia mu wykonywanie zawodu ZAPOWIADAJACEGO czyli speakera. Dla mnie pani Janina Paradowska byla meczaca nudziara, niemniej cos nas laczy, oboje TARZALISMY SIE W PZPR jak to piekniei dosadnie nazwal pan prof. Slawimi Cenckiewicz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `