51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w czwartkowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Kolejne procedury uruchomi oficjalny list brytyjskiego rządu do Rady Europejskiej o zamiarze wyjścia z UE. Wtedy na mocy artykułu 50. traktatu UE rozpoczną się negocjacje, które w imieniu Unii poprowadzi z Wielką Brytanią Komisja Europejska.

Jakie zmiany czekają Brytyjczyków i resztę Europy?

To będą zmiany zarówno ewolucyjne, jak i rewolucyjne. Życie Brytyjczyków bardzo się zmieni i oni wkrótce to zauważą - przewiduje dr Konrad Niklewicz,były rzecznik polskiej prezydencji w UE oraz zastępca dyrektora Instytutu Obywatelskiego.

Zobacz więcej materiałów wideo
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  No coz jak widac Brytole nie dojrzeli do do demokracji. W zwiazku z powyzszym nalezy powlac BritKOD i protestować. Albo może niezalezny parlament jak proponuje Borowski o przepraszam raczej Burnman (bo tak nazywałby sie po angielsku). No i niech Komisja Wenecka i parlament europejski ustalą czy to w ogóle to referendum było praworządne, o!!!!!!!
  cholernie dobry żart, z taką głębią....pisowską, śmiać się czy raczej płakać?
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @magdallena-one skacz
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Starsi, słabiej wykształceni Anglicy zagłosowali za wystąpieniem z Unii. Młodsi, lepiej wykształceni Anglicy z Londynu i Szkoci z Irlandczykami będą teraz musieli główkować, jak UK ma sobie poradzić z tymi problemami, które ta decyzja generuje. W tym samym czasie, ta pierwsza grupa bedzie popijała herbatkę w swoich domkach rozsianych wśród zielonych wzgórz.
  @wyjatkowodlugilogin No wlasnie, ta demokracja to tylko tym madrym i wykształconym sie nalezy, a starzy i glupi do obozu, bo jak kto nie rozumie, ze demokracja oznacza glosowania za Unia to won, a co!!!!
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  @mada.kinhcim Takie ćwoki jak ty, cokolwiek rozumieją tylko wtedy, kiedy w portfelu widzą jedynie własną dupę...amen
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pracowałam z Anglikami w Polsce nic szczególnego jesteśmy od nich lepsi .Żeby złotówka miała wartość funta to by nam mogli skoczyć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `