Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie wyjaśniające przeciwko Polsce w sprawie decyzji Ministerstwa Środowiska dotyczącej zwiększenia wycinki Puszczy Białowieskiej. Zagrożone mają być obszary objęte ochroną europejskiego programu Natura 2000.

Ingerencji w środowisko Puszczy stanowczo sprzeciwia się również Greenpeace, Partia Zieloni, WWF Polska, Fundacja Dzika Polska.

Do obrony Puszczy Białowieskiej dołączyli polscy artyści. Swoje wsparcie dla ochrony Puszczy Białowieskiej wyrazili: Magdalena Cielecka, Gaba Kulka, L.U.C (Łukasz Rostkowski), Małgorzata Kalicińska, Mela Koteluk, Joanna Rajkowska, Artur Barciś, Piotr Rogucki, Małgorzata Szumowska, Sylwia Chutnik i Maja Ostaszewska.

Więcej
  Komentarze
  A także Pracownia Na Rzecz Wszystkich Istot!
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Chcielibyśmy w gazecie czytać raczej sensowne argumenty w tej ważnej sprawie osób, które zajmują się tym tematem. na stronie lasów państwowych występują dane, powody, którym przeciętny czytelnik jest w stanie zaufać... Wypowiedzi aktorów i muzyków może działają na emocje, ale nie mają większego sensu w podejmowaniu decyzji i wyrabianiu zdania na dany temat.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Leśnicy nie chcą do Parku, bo w "Lasach Państwowych" średnio 7K PLN, a przyrodnicy niestety słabiej...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szlachetna akcja, ale skoro jesteśmy przy społecznym zaangażowaniu gwiazd, to niektórym z celebrytów warto przypomnieć, że miewali też mniej zaszczytne epizody. Np. p. Ostaszewska przyłożyła swój udział do "dobrej zmiany", występując w spotach Elbanowskich, które szerzyły zabobony o szkołach pożerających 6-latki. Udzielała się też ws. uboju rytualnego, który na pewno nie jest bardziej okrutny niż przemysłowy. Za to był bardzo ważnym biznesem dla rolników, których część po tym numerze porzuciła PSL na rzecz PiS. Dlatego życzę kochanym gwiazdom przemyślanego angażowania się w debatę publiczną i wiedzy o tym, pod czym się podpisują. Bo jak na razie kierują się zbyt często emocjami, a ich gorące głowy podejmują decyzje na huraa
  już oceniałe(a)ś
  4
  8