Rząd idzie na konfrontację z Komisją Europejską. W kuluarach szeregowi politycy atakują Unię. Najbardziej z zaostrzenia kursu cieszą się politycy PiS, którzy byli przeciwko wejściu Polski do Wspólnoty. Wypowiedź premier ich rozzuchwaliła. 'Być może trzeba będzie w przyszłości ponownego referendum - mówi posłanka Gabriela Masłowska. 'To nie może być podległość i nic poza tym'- komentuje Anna Sobecka. A wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki dorzuca, że Unia dybie na naszą suwerenność. A jeszcze na początku maja prezes PiS podkreślał, że Europa jest gwarantem bezpieczeństwa. I wszyscy mu klaskali.

'Mentalnie PiS wyprowadza nas z Unii'- twierdzi opozycja. Ostrzega przed konsekwencjami. 'Unijne pieniądze są ważne, ale najważniejszy jest honor'- tak obawy, że Polska straci na awanturze kwituje poseł PiS Andrzej Melak.
Więcej
  Komentarze
  Ujemne IQ to warunek bycia w PiS
  już oceniałe(a)ś
  43
  2
  Można te wypowiedzi pisowców spointować tytułem powieści :"Boso ale w ostrogach". A także wypowiedzią dawnego posła że nie ważne czy Polska będzie biedna oby tylko była katolicką.
  już oceniałe(a)ś
  31
  1
  "Nie ważne, czy Polska będzie biedna czy bogata ważne, żeby była katolicka." Myślałem, że czasy Goryszewskich minęły, ale znaleźli się jeszcze mądrzejsi...
  już oceniałe(a)ś
  31
  10
  W tych pisowcach tkwi jakiś gen polskiej samodestrukcji. Kwestionować przynależność Polski do Unii, do demokracji zachodnich, to do czego pokolenia Polaków dążyło tak długo, kwestionować osiągnięcia cywilizacyjne widoczne gołym okiem, rozwój na niespotykaną wcześniej skalę! Oni naprawdę chcą, żeby Polska była biedna, byle katolicka, aby mogła znowu złożyć daninę krwi w beznadziejnej walce z dzikim Wschodem. Szaleńcy.
  @he219 Jakby co to Kaczyński, Maciarewicz i spółka pewnie wzorem II RP już w Rumunii o azyl by prosili. To tyle jeśli mowa o honorze.
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  @he219 to jest nacjonalistyczny fanatyzm ,... z tym się nie dyskutuje
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  sobecka- ruchalbym..... żartowałem :P swoja droga pierwsze mordy z filmiku to zgroza
  już oceniałe(a)ś
  19
  1
  Pani zawsze znajdzie prace, nie ważny u kogo:). Grunt to rodzina:)
  @right33 To już wiesz, że nie tylko Red is bad ale i że PiS is red?
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  PiS to V kolumna Putina
  już oceniałe(a)ś
  28
  11
  W polityce trzeba mieć rozum, a nie unosić się honorem. Swoją drogą to ten honor trzeba najpierw mieć!
  już oceniałe(a)ś
  27
  11