- Wynik Mazowsza w rankingu innowacyjności to przede wszystkim wynik Warszawy, miasta stołecznego, które przyciąga biznes - mówi Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millenium. Zwraca również uwagę na to, że ciekawe są informacje o regionach, które nie są liderami gospodarczo, ale w innych obszarach znajdują się w czołówce, a w rankingu innowacyjności plasują się mniej więcej po środku. Przykładem jest województwo podkarpackie czy lubelskie.

W dniach 18-20 maja w Katowicach odbywa się już po raz ósmy Europejski Kongres Gospodarczy. Biorą w nim udział ekonomiści, politycy i naukowcy. Podczas tegorocznej edycji imprezy poruszane są głównie tematy związane z przemysłem, energetyką, digitalizacją gospodarki, globalną ekspansją i start-upami oraz polityką miejską.

Zobacz też:VIII Europejski Kongres Gospodarczy
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dlaczego Podkarpackie i Lubelskie (a pewnie także Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie i Świętokrzyskie) są niespodziewanie wysoko? Bo tam jest najwięcej dotacji, a dwa ważne programy "wymuszają" innowacyjność (np. POPW 1.3.1). Tyle, że jest to innowacyjność NA PAPIERZE!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  `