W Polsce akcję pod hasłem 'Nazywam się Miliard' koordynuje od 2013 roku fundacja Feminoteka. 'Jedna za miliard - miliard za jedną' - to hasło symbolizujące solidarność oraz wsparcie dla kobiet doświadczających przemocy. W Warszawskim wydarzeniu wzięło udział ok. 100 dziewcząt i kobiet w różnym wieku. Nieprzypadkowo akcja odbyła się w walentynki, czyli w święto miłości. Jak powiedziała PAP Joanna Piotrowska, prezeska Feminoteki, z danych policyjnych wynika, że rocznie w Polsce gwałty zgłasza ok. 2 tys. kobiet, jednak ich ofiarą pada znacznie więcej. Przeczytaj więcej o proteście przeciw molestowaniu kobiet i dziewcząt: 'Nazywam się Miliard'.

- Przemoc wobec kobiet jest jedną z najstraszniejszych form opresji we wszystkich społeczeństwach, dlatego walka z przemocą wobec kobiet jest koniecznością nie tylko środowisk kobiecych, ale wszystkich, którzy uważają, że kobiety mają prawo do tego by żyć w świecie wolnym od przemocy - powiedziała Wanda Nowicka.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dlaczego feministki nie mają odwagi powiedzieć że boją się molestowania przez muzułmanów ? Wobec terroru politycznej poprawności te panie okazują się zupełnie bez jaj.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  `