Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą program 500 zł na dziecko. Szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska uważa, że projekt 'to dobra propozycja dla rodzin'. Projekt zakłada, że świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina. Pary z jednym dzieckiem muszą spełnić kryterium dochodowe 800 zł na osobę w rodzinie lub 1 200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Program ma ruszyć w kwietniu, a świadczenia mają być wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Sztandarowy projekt PiS budzi kontrowersje. Opozycja zarzuca partii, że w trakcie kampanii wyborczej obiecywano 500 zł na każde dziecko, tymczasem ok. 3 mln dzieci, w tym jedynacy niespełniający kryteriów dochodowych oraz dzieci mające pełnoletnie rodzeństwo nie dostaną pieniędzy.

Przeczytaj więcej o ustawie wprowadzającej program 500 zł na dziecko
Więcej
  Komentarze
  Właśnie się dowiedzieliśmy i przecieramy oczy ze zdumienia, że moje drugie dziecko jest teraz jedynakiem i jest teraz "pierwszy". Nowomowa PRLu była śmieszna, ale to jest przerażające. Ja sobie poradzę, ale już słyszę te dyskusje rodzinne i widzę tych obrażonych. Będzie raczej smutno niż fajnie, bo pogłębi się podział na wykluczonych.
  już oceniałe(a)ś
  18
  1
  Aaa, no i mój pierwszy syn ( a właściwie pierworodny, bo drugi awansował na "pierwszego") ma już 18-tkę i według Prawego i Sprawiedliwego państwa powinien szybciutko zap**lać do roboty, budować PKB, drogi i płacić podatki, aby to "sprawiedliwe państwo" mogło tę kasę dać innym. W końcu po co się uczyć dalej, wykształcony obywatel to obywatel niebezpieczny i będzie patrzył władzy na ręce. Lepszy taki zarobiony po pachy, co tylko wyro i robota. Czyli powinnam teraz pójść do syna i oznajmić mu - Przykro mi bardzo, nie ma pięćsetki, wynocha do roboty! Tatuś z mamusią już się na ciebie napracowali. A co mam powiedzieć drugiemu (sorry "pierwszemu")?
  już oceniałe(a)ś
  12
  2
  Góra urodziła mysz!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  To nie jest żaden program społeczny tylko po prostu rozdawanie pożyczanych pieniędzy ( największy w historii deficyt budżetu!!) i to w partacki sposób.( nie dostaną biedni, a dostaną bogaci !!), nie mówiąc już o naruszeniu Art.32 p.2 Konstytucji
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  Kto nie dostanie w związku z 500 zł? PO i Petru nie dostaną. Nie dostaną głosów wyborców za 4 lata.
  już oceniałe(a)ś
  21
  18
  A mój sąsiad, emeryt, zamiast pińset na dziecko, (a ma 5 zdrowych, dorosłych i odchowanych na własny koszt dzieci) dostał 3,47 złotego podwyżki emerytury. Może nie zrozumiał pani Szydło i oczekuje za wiele?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Na które dziecko i dlaczego nie dostaną pieniędzy rodzice bliźniaków, trojaczków , czworaczków?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Problem: facet ma dwoje dzieci z dwoma róznymi kobietami, na dodatek dzieci urodziły się w tym samym dniu, przy czym każda z pań ma po jednym dziecku. Czy pan dostanie pińcet na jedno z dzieci i na które?
  @art-bee dostanie pińcet na młodsze czyli od drugiej żony
  już oceniałe(a)ś
  0
  0