- Brak PSL w prezydium, brak rotacyjnego przewodnictwa w Komisji do służb specjalnych czy procedowanie ustawy o trybunale TK w nocy - wyliczała podczas środowego i czwartkowego posiedzenia Sejmu posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus. - Czy to jest, panie prezesie, pakiet demokratyczny? Nie wstyd panu? - dopytywała prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, posłanka partii Ryszarda Petru.

Ostra wypowiedź Wielgus była wynikiem przegłosowanej przez PiS i ugrupowanie Kukiz'15 uchwały stwierdzającej nieważność wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego dokonanego za rządów koalicji PO-PSL. Zdaniem części opozycji PiS łamie konstytucję, chcąc w ten sposób podporządkować sobie TK.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Prezesowi nie wstyd, bo nie ma wstydu.
  już oceniałe(a)ś
  70
  6
  Ten facet nie ma nic - nie ma wstydu, nie ma żony, nie ma dzieci, nie ma brata, nie ma konta w banku, nie ma mieszkania (bo mieszka w ojcowskim, które ojciec dostał od tej "wrednej" komuny) !! To stary, mały, mściwy , samolubny, zgorzkniały i nieszczęśliwy człowiek, nie liczący się z nikim i z niczym, kpiący ze wszystkich i wszystkiego, a pycha to go omal wczoraj w Sejmie nie rozerwała!!!. Jedyne co ma, to kota i zakusy na Napoleona.
  @sjakala@gmail.com Mlode jeszcze bezdzietne malzenstwo Kaczynskich, jako protegowni stryja, ktory byl przybocznym doradca Stalina i w zasludze otrzymal Od Stalina urzad Ministra bodajze -zeby bylo cyniczniej SprawiedliwosciPRL- ulokowani zostali w willi na Zoliborzu a nie mieszkaniu. Byla to willa jednego z generalow sanacyjnej Polski, ktora zarzadzal Marszalek. Czyli rzad PRL przejal, jako majatek te wille i zadysponwal,ze zamieszkaja w niej Kaczynscy. W zrujnowanej Warszawie pierwszenstwo mieli slugusy Stalina. Do dzis ten nedzny charakter powiekszyl stan posiadania o dwie stojace z obydwu stron tej, w ktorej zamieszkuje ten trzoch, zeby ktos nie skrzywdzil przypadkiem to scierwo. Bo tylko scierwo idzie o trupach wlasnego brata do najwyzszego urzedu i to w dodatku niegormalnie, nieoficjalniee,ale za parawanem innych. Ukryl sie tam ze swoim Maciarewiczem, Ziobra etc. Sprawiedliwosc nie rychliwa mowi przyslowie....kiedys go spotka.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Szambo nie jest perfumerią, panie Kocie Prezesa.
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  Po wszystkich pisowcach, to wszystko spływa jak po kaczce woda. To są żołnierze oddani prezesowi na śmierć i życie jak w Chinach, Korei Północnej itp. To co się dzieje w Polsce, to coś strasznego, łącznie z pajacem Kukizem. Oj Polacy głupście, głupiście.
  już oceniałe(a)ś
  19
  2
  "dokładnie tak" - mamrotał wczoraj koszmarny staruch, kiedy zarzucano mu zapędy dyktatorskie. Przy okazji informuję, że przez 4 lata przybędzie Polsce młodej inteligencji i znacząco ubędzie moherów. A wtedy z naszą pomocą Nowoczesna zacznie sprzątać po pisie i rozpocznie procedurę odwołania pacynki belwederskiej.
  @leuciscus Nie bądź naiwny - sporo tej tzw. młodej inteligencji głosowało na PISS. Szkoły w Rzeczypospolitej prześcigają się w produkowaniu coraz to nowych roczników pół- lub ćwierć-inteligentów, kształconych w tak wyrafinowanych umiejętnościach jak marketing, kosmetologia, nauki polityczne i temu podobne. Nie twierdzę, że te zawody są niepotrzebne, ale skala produkcji jest taka, że większość z nich czeka gorzkie rozczarowanie rzeczywistością. To wszystko potencjalni, i zapewne też przyszli klienci partii nieudaczników i rozczarowanych pod nieomylnym przywództwem Arcyjarosława.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  podczas nocnej debaty byłem dumny tylko z jednego że w wyborach poparłem Nowoczesną - na razie nie zawodzą ( wczesniej głosowałem na Unię , AWS , PIS , PJN , PO , teraz Petru ) . Nowi posłowie apeluja do przyzwoitości - w atmosferze smiechu , drwin - ale nic to - kursu nie zmieniac - jedyne co pozostaje to byc przyzwoitym - warto
  już oceniałe(a)ś
  23
  9
  Prezes nie ma wstydu, sumienia ani poczucia przyzwoitosci. Biedak czekal do wczoraj az 8 lat, zeby pokazac wzgarde wobec 70% Polakow, ktorzy nie wybrali jego i klubu Kukiza. Panowie zwyciezcy nie kryli pogardy dla opozycji, nie szczedzac szyderstw na sali sejmowej. Kukiz zachowywal sie na sali, jakby mial ochote pobic jedna z poslanek z Nowoczesnej. Tego nie da sie skomentowac inaczej, jak trzema slowami. Motloch rzadzi Polska. Wyrazy szacunku dla poslow Nowoczesne, za odwage cywilna i dzielna walke o PRAWO i DEMOKRACJE.
  @abk Motloch gorszy d marginesu spolecznego,bo taki niepolityczny motloch wie, gdzie jest jego miejsce! Natomiast ten polityczny motloch wyniesiony zostal rzez 5 miliionow cienego ludu wg. Kurskiego do Parlamentu i niestety nie wie, jak sie nalezy zachowac. Ten co po trupie brata dostal sie na wladzy, ktora zreszta uprawia w skandaliczny zakulisowy sposob juz jest rozszyfrowany przez znaczace sie w swiecie panstwa i tak bedzie traktowany, jak na to zasluguje. Wszystkich sie nie uda zwiesc! I pewnie bedzie znowu "przerwana kadencja", jak Gierek mowil. Toz to wierny syn PZPR i Gomulka byl jego "ojcem duchowym" stad ten brak czegokolwiek lacznie z kontem w banku. Pewnie w gaciach trzyma wyplaty.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Pani Joanno - Kaczyńskiemu w ogóle jest nie wstyd . Może by się zaczerwienił gdyby pani zapytała - panie Kaczyński jak duży masz pan "wstyd" . I byłby problem .
  @jmma777 Ludzie jego pokroju nie maja wstydu, jak Pani/pan slusznie zauwazyla... Nie maja wstydu, bo sa zzarci zawiscia, zgorzknialoscia i nienawiscia do kazdego. To sa ludzie ktorzy pod plaszczykiem dzialania na dobro narodu swoje kompleksy i krotkokutasowstwo wyzywaja. Niestety, to sie szybko nie skonczy....To bedzie politycznie sam sie potegujacy proces, bo jak gorzej bedzie tej biednej Polsce szlo, tym lepiej i latwiej bedzie cmokom mozna te pierdoly "o Plosce w zgliszczach i w ruinach - cytat POLSKIEGO PREZYDENTA opowiadac... Zal mi tego kraju, ktory byl juz na dobrej drodze, i byl bezprecedensowym przykladem w Europie, i nie tylko....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `