Czym są wzbudzające wiele emocji 'czarne skrzynki' dla samochodów? Firma Link4, wprowadzając nowy gadżet dla kierowców, będzie w Polsce pionierem w analizowaniu stylu jazdy.

Przedstawiciel firmy Link4 Konrad Owsiński, dyrektor pionu ubezpieczeń biznesowych, podkreśla, że wprowadzenie urządzeń monitorujących jazdę ma na celu dostosowanie składki ubezpieczeniowej do ryzyka generowanego przez kierowcę. Dane z urządzenia nie będą ujawniane policji. Policja nie ma również uprawnień, by wymagać ujawniania takich informacji od firmy ubezpieczeniowej. Na dzień dzisiejszy rozwiązanie skierowane jest do klientów instytucjonalnych, jak zaznacza Owsiński, zanim powstaną tego typu oferty dla klientów indywidualnych, potrzeba czasu i zrozumienia, że nie chodzi o szpiegowanie kierowców, ale o poprawę jakości jazdy oraz bezpieczeństwo. System bowiem ma nie tylko rejestrować sposób jazdy, ale również informować kierowców, co mogą zrobić, by prowadzić lepiej.

Rozwiązania tego typu wprowadzono już we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Cieszą się one dobrą opinią. Ich zwolennicy zaznaczają, że dzięki tzw. 'czarnym skrzynkom' kierowcy jeżdżą bezpieczniej, a wypadki, do których dochodzi, są mniej groźne.

Polub nas na Facebooku

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Polski kierowca z czarną skrzynką ? No w życiu, wszak to są wybitni specjaliści od bezpiecznej jazdy i to tylko inni źle jeżdżą... (nie po to ojciec sprzedali morgi żeby teraz nie pokazać kto tu pan...)
  @inkwizytorstarszy Dodajmy, że Polscy kierowcy już jeżdżą szybko, ale bezpiecznie!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `