Coraz więcej osób cierpi na zaburzenia odżywiania. Bulimia, anoreksja, przejadanie czy zajadanie emocji to tylko niektóre z nich. Problem jest niezwykle poważny, chociażby dla naszego zdrowia. W leczeniu tych zaburzeń może pomóc psychodietetyk. Laura Osęka w rozmowie z Agą Kozak opisuje, jak wygląda jej codzienna praca. Zwraca uwagę, że zaburzenia odżywiania ściśle wiążą się z naszymi przyzwyczajeniami z lat dziecięcych. - Dzieci do przedszkola wychodzą bez śniadania w domu. A do samego przedszkola dostają butelkę słodzonego napoju i słodycze - wskazuje. Chociaż nawet w dzisiejszych czasach psycholog czy psychoterapeuta jest wciąż niesławny, to wiele osób decyduje się na wizytę u psychodietetyka. Na czym polega jego praca? Z czego wynikają zaburzenia w jedzeniu i jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nowym odcinku 'DeGustacji'.
Więcej
  Komentarze
  Oczywiście. Kolejna moda, bazująca na coachingu, czyli
  Czym?:.po dwutygodniowych szkoleniach, nie, sorry, workshopach,.albo.i bez, z własnego nadania, bez przygotowania, studiów, praktyki, kwalifikacji, po trxech książeczkach."wokół tematu"... Gratuluję odważnym, współczuję naiwnym...taki mamy klimat..
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Tekst napisany przez półanalfabetę dla pretensjonalnych idiotów. Co to znaczy :Chociaż nawet w dzisiejszych czasach psycholog czy psychoterapeuta jest wciąż niesławny.. Czy ktoś to w ogóle czytał przed publikacją ?
  @loislane
  Pół?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @an_dorra
  Bo jednak umie napisać, czyli złożyć litery , ale trudno uznać , że używa słów ze zrozumieniem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @loislane
  Racja. Ważne żeby czytac, a nie pół-czytac ..
  Pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Psychodietetyk?.Dla pozeraczy Big Mac--ow? Popijanych colą? Albo studenci, chińskie zupki, w domu dania gotowe z.....dronki.lub innego owada, potem piwo za piwem za piwem za piwem albo mocniej. Albo taka jestem piękna, jeszcze zrzucę 15 kg w tydzień, a lepiej - w 24 /reklamy nie powiem gdzie/.. Aszszszsz kurna chata, bieda. Bieda polska. I głupota. I próżność. Iiii... / wstawić odpowiednie/. Albo, jak nie, a kogoś stać -to do psychiatry, psychologa, terapeuty z prawdziwego.zdarzenia i.z rozumem na właściwym miejscu, z praktyką. I nie za młodym, bo ten sam się spasa w stołówce lokalnej, a po robocie zjada batonik pani L. pada bez czucia.. .
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Jeśli komuś pomaga to czemu nie? Niestety Polaka na plaży można często rozpoznać po nadwadze. Za niedługo dogonimy Anglików, lawinowo rośnie liczba dzieci z nadwagą. Zamiast krytykować, warto się przyjrzeć nowym metodom walki z nadwagą i otyłością.
  @zwykkly.obywatell
  Zwłaszcza jedną: "Ż... Mniej"
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nawet nie obejrzałem, ale skomentuję. Tak zresztą najlepiej w tego typu tematach.
  Tym, którzy mają problemy z dietą i żołądkiem i mają zamiar udać się do psychodietetyka, polecam najpierw lepszą procedurę, która na pewno da efekty:
  analiza gazów wylotowych...
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  `