- Ci sami ministrowie, którzy oklaskiwali słowa Beaty Szydło, na rozkaz prezesa PiS muszą przekazać nagrody na rzecz Kościoła - komentuje Jarosław Kurski. I zastępca 'Gazety Wyborczej' podkreśla, że zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego o zmniejszeniu wynagrodzenia o 20 proc. posłom, to dowód na to, kto tak na prawdę rządzi w Polsce. - Na tym właśnie polega skarlenie Polski przez ostatnie dwa lata, która z europejskiej demokracji stała się żoliborskim folwarkiem - mówi Kurski i apeluje: - Tylko od nas zależy, jak długo będziemy akceptować status poddanych takiego monarchy.
Więcej
  Komentarze
  W ciagu jednego tygodnia,starzec zrobil z siebie kompletnego idiote.
  W czasie glosowania nad samoobcieciem pensji poselskich,mozliwy jest scenariusz masowych zachorowan wsrod poslow sekty.Z braku wiekszosci, ustawa moze wtedy pasc.
  @majak
  Nie dadzą rady się zbuntować, nie ma tylu pampersów w Tenkraju.:- ))
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Żoliborski folwark, niezłe.
  @mamatata
  Żoliborz pewnie zaprotestuje i powie, że gnom jest z Marymontu.:- ))
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @piciu600
  Żoliborz zaprotestuje i powie, że naniosła go tam na brudnych butach wadza ludowa, tacy nie są "z Żoliborza".
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @niebozaoknem
  Dokladnie. On jest żoliborskim przybłędą.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Swietnie powiedziane w punkt,brawo.
  już oceniałe(a)ś
  80
  0
  Scenariusz już ktos opisał - ustawa przejdzie, Duda prześle do TK a on potrzyma tak długo jak będzie trzeba a efekt - przekaz do ciemnego ludu pójdzie (odebraliśmy sobie premie bo wy tak chcieliście) de facto pieniądze zostaną w kieszeni
  @mk_wr
  Podpisze na dwa tygodnie przed uplywem kadencji, zeby to dopiero nowy Sejm mial przyjemnosc udzialu.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Pisi przekret z nagrodami to pierwsza szansa dla opozycji od czasu wyborow w 2015. Do tej pory Kaczynski rozgrywal opozycje, teraz opozycja ma szanse rozegrac Kaczynskiego, bo to nie o zarobki, czy nagrody chodzi, ale o nietransparetnosc. Taka sama nietransparetnosc jak ze Srebrna. Zwrot nagrod, to w miejsce ich pochodzenia, bo tylko wtedy jest zwrotem, czyli do Skarbu Panstwa!!! Na Caritas to jest datek, a nie zwrot, a od datku przysluguje ulga podatkowa. Nastepny pisi przekret, tak jak z fundacja Czartoryskich. Obnizki wynagrodzen to populistyczny chwyt, bo praca posla, czy senatora stanie sie dla zdolnych coraz mniej atrakcyna, pozostanie tylko miernota. PiS dla wyrownania swoim bedzie rozdawal nagrody z partyjnej kasy, sprzeda pokatnie Srebrna i bedzie kasa na nagrody, tym razem partyjne.
  już oceniałe(a)ś
  65
  1
  Słynny ze skromności Jarosław Kaczyński pozyskał dla zakonu PC, tworzącego obecnie partię wewnętrzną, skromne cztery nieruchomości w pobliżu ścisłego centrum Warszawy:
  1. Nowogrodzka 84/86 (ówczesna siedziba zakładów graficznych, obecna siedziba partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość i biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego),
  2. Al. Jerozolimskie 125/127 (ówczesna siedziba ?Ekspressu Wieczornego?),
  3. Srebrna 16 (ówczesna siedziba zakładów graficznych),
  4. Ordona 3 (ówczesna siedziba zakładów graficznych)
  po likwidowanym koncernie RSW ?Prasa-Książka-Ruch? z czasów PRL (likwidatorem koncernu był Krzysztof Czabański), co było równoznaczne z postkomunistycznym uwłaszczeniem się Jarosława Kaczyńskiego oraz polityków partii Porozumienie Centrum na majątku państwowym.
  Na terenie działki przy Srebrnej ma stanąć skromny 190 metrowy wieżowiec (prawie dwa razy wyższy niż Novotel - dawny hotel Forum).
  @welarg2
  Dodatkowo przez ówczesnego min. finansów umorzone zostały niebagatelne zobowiązania finansowe PC, co nie jest bez znaczenia przy sumowaniu "aktywów" partii.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Przecież będą się bali.
  już oceniałe(a)ś
  34
  0
  Szydłowa jest masochistką. Krzyczała do opozycji, gdy miało być w sejmie głosowanie w sprawie jej odwołania: "Za co chcecie mnie odwołać?!" Sejm jej nie odwołał, ale zaraz potem bez wielkich wstępów zdymisjonował ją szafkowy strateg. Niedawno darła się w sejmie, że nagrody ministrom i jej się należą, bo zasłużyli. A szafkowy strateg kazał im kasę przelać na Caritas. Nie zdziwię się, jeśli nakaże jej zakładać do sejmu kufajkę i walonki, bo za bogato się nosi. I ona te walonki i kufajkę bez szemrania założy.
  @Diderotto
  I broszkę przypnie
  już oceniałe(a)ś
  4
  0