Na początku sierpnia Krzysztof Wyszkowski, wiceprzewodniczący Kolegium IPN-u, zamieścił na swoim koncie na Twitterze kilka wpisów odnoszących się do planów władz Gdańska związanych z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej:

'Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę. Gdańszczanie - obudźcie się i odeślijcie tę tuskoidową bandę antypolaków do domu wariatów' - napisał.

Nie był to jedyny taki wpis Wyszkowskiego:

'1.09 finałem tuskoidowego +świętowania+ będzie mianowanie ojcem dziecka Dulkiewicz N.N. kanoniera z pancernika Schlezwig-Holstein poległego w ataku na Westerplatte. Ambasadorzy Niemiec i Rosji, wręczą jej zaległe alimenty w zamian za odszkodowanie za ludobójstwo Polaków. Dulkiewicz nie była prostytutką i wiedziała, kto był ojcem. Ale razem z nim popełniła przestępstwo zatajając jego nazwisko i odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem. Zrobili to zapewne dla własnej korzyści, ale z krzywdą dla swojej córki i powinni za to zostać ukarani'.

Kolegium IPN zdecydowało, że Wyszkowski nie poniesie żadnych konsekwencji. Jak sprawę komentuje prezes IPN Jarosław Szarek?

Zobacz wideo Justyny Dobrosz-Oracz!
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  i ten człowiek pracuje w IPN?Nie zajęcie w tej sprawie stanowiska orzez IPN świadczy o aorobacie tych chamskich wpisów a zatem o podobnym poziomie osób odpowiedzialnych za owo zaniechanie
  @marton
  Nie ma dużego wyboru, krakowska kuria już obsadzona...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wstretne czasy,wstretni ludzie.Czas kanalii kiedys minie,jak wszystko mija.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Łapy precz od parszywego chamstwa. Nie po to chamstwo zostało przez rząd usankcjonowane, żeby teraz byle kto domagał się zakazu jego używania w przestrzeni publicznej.
  A Wersalu to już tutaj nie będzie ( za klasykiem).
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Afirmacja buractwa, nieuctwa ,chamstwa ,mataczenia ,rasizmu .agresji itd....?To właśnie dojna zmiana katopissowców .Mial racje ojciec kaczyńskich ,mówi?c ,że niszczą wszystko wokół siebie jak zaraza
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Wyszkowski jest glupi, niewyksztalcony i ciemny.
  Niestety Gwiazdozbior to bylo Towarzystwo Wzajemnej Adoracji
  czasy ich przerosly
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Niesamowite co za kanalia. Kiedy weźmiemy sie w garść i odsuniemy to wredne towarzystwo.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  cham !
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Niestety wystarczy parę wystąpień po linii Partii PIS i ataków na Prezydenta Lecha Wałęsę by być dożywotnio bezkarnym. Szkoda tylko, że wyznawcy tej partii nie dostrzegają spustoszenia moralnego do jakiego doprowadziła afirmacja chamstwa i kłamstwa w życiu publicznym i TVPIS.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  `