Jarosław Kaczyński mówił na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu o nierównościach między konsumentami w Polsce, a tymi w Europie Zachodniej. Prezes stwierdził, że niemieckie proszki do prania piorą lepiej. - Stawialiśmy tę sprawę wielokrotnie. I oto są wyniki. Przed kilkoma dniami Parlament Europejski zatwierdził raport odnoszący się do zmiany dyrektywy dot. zapobiegania wprowadzania w błąd w handlu. To są zmiany, które po raz pierwszy idą w tym kierunku, by tę nierówność zlikwidować, by karać za tego typu działania - mówił Kaczyński. Mówił, że prawo mogłoby być lepsze, ale dokonano 'pierwszego, wielkiego kroku w tym ważnym dla Polski przedsięwzięciu, żeby była rzeczywista równość'. Europosłanka Róża Thun odniosła się do jego słów na konferencji prasowej.

Zobacz także: Patriotyczny proszek do prania biało-czerwonego pilnie potrzebny
Więcej
  Komentarze
  Fakty są proste. Środki piorące, żywność, kosmetyki w Niemczech i innych krajach zachodnich są - wbrew temu co się mówi - wyraźnie droższe. Towar X za 20? musiałby w Polsce kosztować 90zł (4,30 zł/? + vat wyższy o 4%). Ale za tyle nikt by go nie kupił. Więc polscy technolodzy muszą zrobić tak żeby X kosztował nie więcej niż 50 zł. A to można osiągnąć głównie kosztem zjechania z jakości. Proste jak drut. Recepta? Im więcej Polak będzie zarabiał tym wyższe ceny będzie w stanie zaakceptować, a droższe artykuły będą mogły być lepsze. Innych rozwiązań nie ma, i Kaczyński ani Unia nic tu nie pomogą - matematyki nie oszukasz.
  @just_a_number
  W końcu coś z sensem
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @just_a_number
  a porownales te ceny????? polecam. ja porownalem. Wiele produktow nie jest drozszych a wrecz sa tansze. I maja lepszy sklad.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @just_a_number
  Nasi podobnie działają
  Tyle, że nie tylko dzieje się to.kodztem jakości, ale.dzieki.coraz cięższym i 'solidniejszym' opakowaniem, zwłaszcza czekolady, słodycze - pudeleczka, tekturki, wkładki, przekładki, a zawartości przy zachowaniu wagi całości, coraz mniej.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @just_a_number
  Ale nieuczciwy marketing sugeruje tą samą jakość przez stosowanie identycznych opakowań i to powinno się zmienić. Świadomy konsument nawet jak wie wszystko, to i tak w momencie kupowania przeważnie kieruje się impulsem, podświadome skojarzenia prowadzą do nieracjonalnych decyzji.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @karo23
  międzynarodowy koncern wytwarza produkt X na rynek Y i nic ich nie obchodzi to że ty widziałeś w reichu produkt w identycznym opakowaniu.
  @behemot123
  nie można wykluczyć że coś tam kiedyśtam jet czy było tańsze, są różne promocje, obniżki, ale generalnie na zachodzie jednak jest drożej - a kiedy towar jest identyczny wtedy różnie, np. moje ulubione czekolady Ritter Sport w D 1? (choć można trafić po 69c), w PL 5 zł - nie ma zubożonej wersji "na Polskę", towar jest identyczny i w Polsce nieco droższy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niniejszym powieliliscie klamstwa JK przytaczajac je w bardzo przystepnej formie (tekst) a kontra jest w wideo, ktorego obejrzenie (a wlasciwie wysluchanie) jest oczywiscie trudniejsze i bardziej czasochlonne. Brawo.
  @niezapowiedziany2
  Na wideo to ja mam tylko "No streams to play", jak zawsze w Wyborczej.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Hm nie rozumiem, raz chwali, że u nas taniej niż w strefie Euro, za chwilę się skarży, że u nas gorsza jakość. Nawet dziecko wie że jak ma być taniej to na pewno nie taka sama jakość, cudów nie ma.... ale "cudaki, misiaki i pisiaki" sobie nie źle w tym kraju żyją.
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  PiC to mistrzowie w przekręcaniu wszystkiego.W tej opcji to, albo proszki, albo żarówki ,albo zaraza lub pierwotniaki, poprostu czym jeszcze postraszą. Zresztą ,, ciemny lud to kupi''. Tak powiedział prezes KURskiVIZJI.
  już oceniałe(a)ś
  33
  0
  jak się człowiek kieruje wyłacznie ceną i mądrzy "tanio trzeba, a nie przepłacac", to ma tanio - a w cenie g...a na rynku można dostać tylko g...o. I wcale taniej nie jest, bo użyć trzeba więcej, ale kto by się tam w takie skomplikowane rachunki bawił. Jaki popyt, taka podaż.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  poszukiwany proszek do wyprania d... kaczorowi.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Podobno samochody w Anglii są inne i w innych cenach niż w Polsce. Podobno w Niemczech i w Czechach te same samochody są tańsze niż w Polsce. Czy to nie skandal. A słyszałem też, że ta sama w końcu benzyna (ropa?) w USA jest dużo tańsza niż po jej przywiezieniu do Polski!!!
  @kociol
  A na domiar wszystkiego te same proszki pod Wrocławiem są w innej cenie niż w Warszawie!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  W tym temacie jest tak wiele wątków że nazwanie Kaczyńskiego kłamcą jest przesadą. Co najwyżej dyletantem i źle poinformowanym. Po pierwsze UE już nad tematem pracuje i wydała odpowiednie dyrektywy ale rzecz w szczegółach. Otóż w sprawie chemii to w Polsce są bardzo ostre przepisy odnośnie stosowania niektórych detergentów w proszkach do prania. W nowym Dworze Mazowieckim jest fabryka która produkuje dla całej europy. To tam należy spytać dlaczego do naszych klientów trafia gorzej piorący proszek.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  `