Nie wolno lekceważyć tego typu stwierdzeń, w odniesieniu do sojusznika one są bezprecedensowe - mówi były premier Włodzimierz Cimoszewicz o oświadczeniu amerykańskiego Departamentu Stanu. 'Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim zdaje się zmierzać Polska' oświadczyła wczoraj rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert. Włodzimierz Cimoszewicz mówi, że minister Waszczykowski nie zrozumiał wagi wcześniejszych ostrzeżeń, jakie wysyłał już poprzedni Sekretarz Stanu John Kerry i że w konsekwencji doprowadził do tego, iż były prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Polsce wyraził zaniepokojenie działaniami rządu PiS wobec Trybunału Konstytucyjnego. Były szef rządu, odnosząc się do wizyty premiera Morawieckiego na szczycie UE powiedział, że technicznie jest on nieźle przygotowany, ale że pojechał do Brukseli z plecakiem obciążeń ostatnich dwóch lat, więc wypolerowanie relacji z partnerami z UE jest trudnym zadaniem. Włodzimierz Cimoszewicz skomentował też jednomyślne odrzucenie przez sejmową Komisję Spraw Zagranicznych kandydatury byłej prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk na stanowisko ambasadora w Izraelu. - Ta kandydatka nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, jest nieporozumieniem, wypadła źle i to też obciąża ministra Waszczykowskiego - powiedział gość Doroty Wysockiej-Schnepf.
Więcej
  Komentarze
  CALY RZAD DO WYMIANY, LACZNIE Z PREZESEM I PRZYSTAWKAMI. A PRZED WYBORAMI KAZDY KANDYDAT WINIEN PRZEJSC SUROWY EGZAMIN Z KONSTYTUCJI I CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM. WINNO SIE TEZ PRZYGLADNAC KANDYDATOM NA POSLOW I SENATOROW CO SOBA REPREZENTUJA,JAKA JEST ICH KULTURA BYCIA I OBYCIA.
  już oceniałe(a)ś
  27
  2
  Waszcz w ogóle sprawia wrażenie, jakby niewiele rozumiał.
  @pierrot
  To nie wrażenie. On naprawdę jest tępy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Kolejne wielkie zwycięstwo demokracji, kolejny wielki cios w prywatne państwo partyjne kaczyńskiego. Wielkie moralne zwycięstwo przyzwoitych nad kaczyzmem....
  Oblizujcie się panowie, pocieszajcie się swoją wyższością i moralnym zwycięstwem nad kaczyzmem, ale nie zapominajcie że pierwszym warunkiem zwycięstwa moralnego jest realnie przegrać.
  Przypominam - pis pływa powyżej 40% - przyzwoici wszyscy razem są nieco poniżej 40%.

  Przyzwoitych jest mniej. Ba nawet jest gorzej - bo wyjeżdżają. 30% Polaków, którzy uciekają z pisneverlandu ma wyższe wykształcenie. Zostaje więc pisowski elektorat osób gorzej wykształconych i młodzi emeryci, którzy dostali szybką emeryturkę z możliwością polaczkowego dorabiania na szaro.

  Napomnienia, upomnienia, marginalizacja, etc. nie robi na kaczyńskim żadnego wrażenia, póki za nim stoi motłoch. kaczyński i rydzyk się wspierają, mają komplementarną ofertę dla swoich wyznawców.

  Razem z kościołem rzymsko-katolickim w Polsce zagarnęli rząd dusz Polaków, zaczadzili ich komunizmem z witrażem z rydzykiem w kościele-gargamelu pod Toruniem.

  Dopóki ten witraż rydzyka będzie kolorował świat dopóty będziecie, panowie przyzwoici, odnosić kolejne zwycięstwa moralne przerzynając kolejne wybory. A młode łby z kupis-ówek i nazibojówek będą na was pluły nazywając lewakami, liberałami, kodziażami, wegetarianami i pedałami. A to wszystko z ukradzionymi symbolami Ojczyzny i Chrystusa.
  @hayek
  Niedługo będzie pewnie ustawa o mianowaniu nowych elit. Właśnie te ? młode łby? zgodnie z ustawą zostaną namaszczeni. Elita, która sobie wypracowała pracą i inteligencją będzie teraz motłochem. Jak w rewolucji październikowej.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Gdy patrzę na W. Waszczykowskiego... na tę spasioną jak wieprz postać, to współczuję pielęgniarkom w hospicjum które będą się z nim męczyły...
  @inkwizytorstarszy
  Nie będą.On tam nie dotrze.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Najbardziej podobał mi się losowy przydział spraw, gdzie sierotką losującą okazuje się być namaszczony przez Ziobrę prezes sądu. Prawdziwa losowość, prawdziwa demokracja, prawdziwa wolność i prawdziwi Polacy.
  @tryputznick
  Pomyłka. Powyższy komentarz dotyczy wystąpienia sędziego X w Senacie, które odtwarza mi się samo po Cimoszewiczu. Sędzia skądinąd znacznie bardziej smakowity, nic Cimoszce nie ujmując.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Panie Cimoszewicz ciekaw jestem czy Amerykanie zajęli by w tej sprawie stanowisko gdyby ta stacja prowadzona była przez kogoś z poza USA.Ameryka broni interes swoich a nie sprawiedliwości w Polsce .
  już oceniałe(a)ś
  2
  15
  Pan były premier nie ma racji.
  @wyatearp
  Remuszko zmień lekarstwa
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @wyatearp
  Stul pysk Menduszko!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `