Nie cichną spory wokół zatrudnienia byłego szefa Komisji Europejskiej przez amerykański bank Goldman Sachs. Portugalczyk Jose Manuel Barroso skarży się na dyskryminację ze strony Brukseli.
- Panowie z podkomisji mogliby się wreszcie odważyć pojechać do Rosji i sami obejrzeć zarówno dowody, które leżą na miejscu, w Smoleńsku, jak i te zawarte w czarnej skrzynce - mówił w TOK FM Maciej...
Myśliwi nie tylko będą mogli wygonić z lasu należącego do skarbu państwa każdego, kto im się nie spodoba, ale również wyprosić właściciela z jego ziemi. Wystarczy, że stwierdzą, iż utrudnia im...
Za ostatnim nieudanym atakiem terrorystycznym w Paryżu stały kobiety. Czy to oznacza, że teraz to one będą przeprowadzały zamachy na Zachodzie?
"Lex Babisz" ma usunąć po przyszłorocznych wyborach czeskiego Berlusconiego z polityki.
Kim są eksperci minister edukacji, którzy do końca listopada mają napisać nowe podstawy programowe? Nigdy program nauczania nie powstawał w takim pośpiechu.
Bomba domowej roboty wybuchła na Manhattanie, a w Minnesocie nożownik zaatakował klientów w centrum handlowym.
Od piątku do niedzieli trwał na Uniwersytecie Gdańskim Ogólnopolski Zjazd Katedr Prawa Karnego i Kryminologii. Na koniec uczestnicy przyjęli uchwałę.
- Polacy na Litwie mają gorzej niż na Białorusi - powiedział w Kownie przedstawiciel polskiego MSZ Jan Parys, budząc oburzenie gospodarzy.
Co zobaczymy dziś w TV? Nasze propozycje na niedzielę 18 września. Jack Nicholson u Mike'a Nicholsa, Mark Wahlberg i Charlize Theron we "Włoskiej robocie", nowy "Pitbull", półkownik Kieślowskiego i...
Z badań opublikowanych w PNAS wynika, że gołębie można nauczyć rozpoznawać słowa. Przewyższają pod tym względem małpy naczelne.
Badacze stwierdzili, że sposób, w jaki chodzimy, jest skorelowany z cechami naszej osobowości. Może to pomóc w zwalczaniu przestępczości - piszą.
Co zobaczymy dziś w TV? Nasze propozycje na sobotę 17 września. Dokument o Krystynie Krahelskiej, Scarlett Johansson jak w "Jestem bogiem", Julia Roberts z Bradem Pittem, Wajda na Reymoncie i Jake...
Unijni urzędnicy chcą wprowadzić w życie plan wielomiliardowych inwestycji w krajach, z których docierają do Europy uchodźcy. Nie wiadomo jednak, kto będzie odbiorcą ich pieniędzy.
W niedzielnych wyborach berlińczycy odegrają się na politykach za zaniedbania w mieście. Najbardziej odbije się to na Angeli Merkel.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.