- Kobiety czy wszelkie pomijane dotąd mniejszości zasługują na własnych bohaterów, a nie tylko okruchy z patriarchalnego stołu. Natomiast Bond to Bond. Nie można go traktować jak ubranie, które się...
Kosmonauta, aktorka i filmowiec spędzą 12 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby nakręcić film "The Challenge", dzięki któremu Roskosmos chce wyprzedzić projekt Holywoodu i Elona Muska.
Do niepożądanych następstw brexitu dołączają skutki pandemii. Brakuje kierowców ciężarówek, ale też pracowników w handlu i gastronomii, a galopujące koszty energii obnażają strukturalne wady Wielkiej...
80 lat temu w Babim Jarze doszło do największej masakry II wojny światowej. Historyk Timothy Snyder wzywa Niemców do zakwestionowania ich rusofilskiego spojrzenia na historię.
Sąd w Egipcie odłożył decyzję o procesie na kolejne dwa miesiące. Dołożył za to nowe oskarżenie: "terroryzm". Zakiemu grozi 12 lat za kratami, na proces czeka od ponad półtora roku.
- Kiedyś przez sześć lat byłem członkiem dość ortodoksyjnej wspólnoty religijnej. Mam prawo rozpocząć trylogię o kryzysie religijnej rodziny - mówi ulubiony pisarz Ameryki.
Wielkie mocarstwa? Obywatele Europy sądzą, że to raczej podmioty niepaństwowe, czyli firmy i najbogatsze jednostki, tworzą najbardziej wpływowe grupy we współczesnym świecie.
Płakali z gniewu i rozczarowania. Dziś, choć uważają na wścibskie uszy, ludzie nie mówią o niczym innym. "Moje córki nie zmrużyły oka przez całą noc" - słyszę od znajomych.
Michel Barnier chce w przyszłym roku pokonać w wyborach Emmanuela Macrona. Były unijny negocjator brexitu chce znacznie rozszerzyć wpływy Paryża w UE - zwłaszcza kosztem Niemiec.
Nowa odsłona konfliktu Belgradu z Prisztiną przypomina o kruchości status quo na Bałkanach i zmusza NATO do mobilizacji.
W Pałacu Elizejskim układanie planów dotyczących Europy bez Merkel idzie pełną parą.
Dobre wyniki Zielonych w wyborach federalnych w Niemczech - choć nie tak dobre, jak oczekiwano kilka miesięcy temu - dają nadzieję, że kluczowy kraj UE w końcu zacznie zmierzać w bardziej obiecującym...
W Mazar-i Szarif, czwartym co do wielkości mieście Afganistanu, reżim talibów jest bardziej bezwzględny niż w odległym Kabulu. "Moja przyjaciółka była torturowana. Wyjdziemy na ulice, żeby odebrać...
Istnieje przekonanie o mądrej, długodystansowej strategii chińskiego kierownictwa, wolnego od konieczności doraźnych zysków dla poklasku opinii publicznej. Na arenie międzynarodowej rezultaty są...
- Mówiłem to już w kwietniu, kiedy wszyscy twierdzili, że Biden jest transformacyjnym prezydentem jak Roosevelt czy Johnson. On jest jak Carter. Będzie Carterem 2.0 - przekonuje słynny historyk.
Za Angelą Merkel będziemy w Polsce tęsknić. Ale Niemcy i Europa potrzebują dziś zupełnie nowej polityki.
Pierwsze dwie dekady XXI wieku były burzliwe. Ale w szybko zmieniającej się rzeczywistości była jedna stała: Angela Merkel. Teraz świat z napięciem patrzy na koniec jej epoki. A kilka państw ma wręcz...
- Orbán uwielbia opowiadać o tym, jak zbawi i uratuje Europę. Natomiast Węgrzy, ich szkoły, szpitale czy urzędy już go nie interesują - mówi Klára Dobrev, jedna z kandydatek węgierskiej opozycji na...
53 proc. młodych Europejczyków uznało, że państwa autorytarne lepiej niż demokracje poradzą sobie z kryzysem klimatycznym. Europa musi dowieść, że jest inaczej. Nie tylko z klimatem.
Lider Ligi, która w ciągu niewiele ponad roku straciła 15 punktów proc. poparcia, zaczyna być kwestionowany we własnej partii. Porażka w październikowych wyborach samorządowych może oznaczać koniec...
Cyfryzacja jest wielkim niedokończonym przedsięwzięciem Niemiec - przemysłowej i eksportowej potęgi, która jednak pozostaje w tyle za rewolucją technologii komunikacyjnych.
Źródła odnawialne na razie nie wystarczą, aby zagwarantować stałe dostawy energii. Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny już to zrozumiały. A Europa? Na pewno nie jest faworytem w wyścigu o surowce.
- Interesuje mnie to, czego ludzie pragną i co się dzieje, kiedy to osiągają. Dlaczego nadal nie są szczęśliwi - mówi autorka najbardziej wyczekiwanej powieści roku.
Schedę po kanclerz Angeli Merkel przejmie nie kandydat najlepszy, ale ten, który jest najmniej nijaki. Niespodziewanie w tej konkurencji prowadzi jej minister finansów.
Jego ślad węglowy przewyższa redukcję emisji, jaką udało się uzyskać dzięki popularyzacji aut elektrycznych. A ślad węglowy pojedynczej transakcji (!) bitcoinem jest tak duży jak 1,8 mln transakcji...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.