Brytyjska filia szwajcarskiego koncernu Nestle chce przenieść do Polski produkcję wafelków Blue Riband. To 300 miejsc pracy. Powodem jest prawdopodobnie Brexit i szukanie bezpieczeństwa biznesowego na kontynencie. Takich decyzji może być więcej.
Z najnowszego sondażu Sky Data wynika jednak, że większość Brytyjczyków jest przeciwko takim gwarancjom.
Półtora miesiąca przed wyborami do Westminsteru partia, którą do referendum ws. Brexitu prowadził Nigel Farage, stara się wykorzystać antyislamskie nastroje części elektoratu.
Wyciekła notatka, według której celem UE jest ochrona praw 3 mln unijnych pracowników na Wyspach, spłacenie długu przez Wielką Brytanię i zapewnienie unijnym sędziom prawa, by to wszystko wyegzekwowali.
Decyzja premier Theresy May, by przyspieszyć o trzy lata wybory do Izby Gmin, oznacza, że do rządzących Wielką Brytanią wreszcie dotarło: rozwód z Unią Europejską nie będzie szybki i łatwy, a ich kraj raczej na nim straci, niż zyska.
Ponoć liberalizm gospodarczy jest winien populistycznej rebelii. Czy to znaczy, że lekarstwem na egoizm liberałów jest izolacjonista i miliarder Trump? I że nie byłoby Brexitu, gdyby Wielka Brytania była bardziej opiekuńcza?
Brytyjska premier w ostatnich miesiącach wielokrotnie i zdecydowanie wykluczała przyspieszone wybory. Dlaczego nagle zmieniła zdanie?
Wspólne niebo jest tak ważne gospodarczo, że prawdopodobnie będzie odporne na Brexit. Ale rynek lotniczy w Wielkiej Brytanii płaci za niepewność przewoźników, którzy pomijają Wyspy w strategiach rozwoju.
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May sugeruje, że jeszcze przez kilka lat po Brexicie mieszkańcy innych państw UE będą mogli swobodnie wjeżdżać i pracować na Wyspach.
Brexit jest już nie tylko hasztagiem. W środę premier Theresa May podpisała list rozpoczynający negocjacje rozwodowe. Czy to początek końca Unii Europejskiej?
Moi rodzice w Wielkiej Brytanii poczuli ulgę, zaczęli oddychać pełną piersią. Ale ja się boję Brexitu. Co będzie, gdyby musieli wracać do Polski?
Nie będzie karania Wielkiej Brytanii za Brexit - zapewnia przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Ale nie będzie też taryfy ulgowej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.