Niepewność związana z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE sprawia, że coraz więcej brytyjskich obywateli przypomina sobie o swoich irlandzkich korzeniach.
W marcu Londyn opuści Unię (lub nie?), a TSUE wyda wyrok w sprawie Polski. W maju eurowybory. We wrześniu dwa roczniki zderzą się w liceach. W październiku (marcu?) wybory parlamentarne. Pięć trzęsień ziemi mamy w przyszłym roku wpisane do...
Podobnie jak w 1914 roku, entuzjazm wobec wyzwania - tym razem mającego postać oczyszczającego, budującego kryzysu ekonomicznego, a nie wojny - przeważa nad nudnymi zastrzeżeniami producentów samochodów, którzy potrzebują na czas dostaw części do...
Niespełna sto dni przed wyjściem Wielkiej Brytanii z UE ponad 60 tys. firm założonych na Wyspach przez Polaków nadal nie wie, jak będzie wyglądało to rozstanie. Polski rząd radzi im, by szykować się na każdą ewentualność.
Dzień po ogłoszeniu przez Londyn planów nowego systemu imigracyjnego premierzy Mateusz Morawiecki i Theresa May zapewniali w Londynie o dobrych relacjach. Ich rozmowy zdominował temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
Komisja Europejska ogłosiła w środę unijne plany na wypadek brexitu bez żadnej umowy z Wielką Brytanią. Wzywa kraje Unii do bardzo przychylnego traktowania brytyjskich obywateli, ale domaga się wzajemności od Londynu.
Gabinet Theresy May postanowił we wtorek, że należy przyspieszyć planowanie na wypadek wyjścia z UE bez żadnego porozumienia.
40 proc. Europejczyków doświadczy w swoim życiu raka. Dlatego, jeśli zostanę przewodniczącym Komisji Europejskiej, zaproponuję strategię poszukiwania leku na choroby nowotworowe - zapowiada Manfred Weber, przewodniczący największej europejskiej...
Ministrowie w Londynie coraz mniej udają, że wciąż wierzą w przeforsowanie przez parlament umowy z Brukselą, dlatego coraz śmielej wysuwają pomysły na plan B.
W dzisiejszym odcinku "Crash testu" do samochodu Dominiki Wielowieyskiej wsiedli członek gabinetu cieni PO ds. zagranicznych Paweł Zalewski i redaktor "Gazety Wyborczej" Maciej Czajkowski.
Nowy plebiscyt musiałby uwzględniać trzy możliwości: pozostanie w UE, umowę Theresy May i "twardy brexit" - mówi Charles Grant*, dyrektor Centre for European Reform.
Zwolennicy brexitu nadal nie chcą się przyznać do tego, że wprowadzili Brytyjczyków w błąd. Wciąż udają, że istnieje jakaś lepsza, alternatywna rzeczywistość. I wciąż walczą o władzę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.