Premier Rishi Sunak i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen rozstrzygnęli sporne kwestie i przedstawili w Londynie projekt nowej umowy, która reguluje handel w Irlandii Północnej.
Szefowa Komisji Europejskiej przyjedzie w poniedziałek do Zjednoczonego Królestwa na spotkanie z premierem Rishim Sunakiem. Media prognozują, że ogłoszą zakończenie negocjacji nowej umowy, która zastąpi tzw. proktokół północnoirlandzki, a które...
Brytyjski premier Rishi Sunak niespodziewanie w czwartek wieczorem poleciał do Belfastu. Media spekulują, czy sukces trwających od miesięcy negocjacji zostanie ogłoszony już w piątek.
W Wielkiej Brytanii odczuwalny jest "bregret" (od słów "brexit" i "regret" - żal). Dziś 65 proc. Brytyjczyków chciałoby głosować w sprawie ponownego przystąpienia do UE, 54 proc. uważa, że "brexit był złym pomysłem".
"The Observer" dotarł do dokumentów opisujących utrzymywane w sekrecie spotkanie, podczas którego politycy partii rządzącej i członkowie opozycyjnego gabinetu cieni omawiali problemy wywołane przez brexit.
Trzy lata temu Wielka Brytania formalnie opuściła Unię Europejską. O bilansie tej operacji najlepiej świadczą sondaże - dziś Brytyjczycy w wyraźnej większości zagłosowaliby za powrotem do UE
Wpływowy w Partii Pracy burmistrz Londynu Sadiq Khan jest pierwszym brytyjskim politykiem wagi ciężkiej, który zadeklarował, że Zjednoczone Królestwo powinno szybko się wycofać z takiej wersji brexitu, jaką wprowadzili torysi pod Borisem Johnsonem.
- Referendum o wyjściu z UE było decydującym momentem w brytyjskiej historii politycznej i gospodarczej. Mamy świetną umowę o wolnym handlu z UE. Teraz musimy pracować nad tym, by nasz handel się zwiększał - mówi w wywiadzie dla "Wyborczej" Greg...
Prowadząca w sondażach Partia Pracy nadal stanowczo deklaruje, że nie zamierza po wyborach wprowadzić Zjednoczonego Królestwa z powrotem do Unii Europejskiej.
Rozmowy ostatniej szansy się nie powiodły, nowy rząd nie powstał.
Po farsie związanej z fantazjami Liz Truss rozpoczyna się bolesny powrót Wielkiej Brytanii do rzeczywistości.
Spis powszechny Irlandii Północnej zyska miano historycznego. Badanie pokazuje, że po raz pierwszy więcej osób deklaruje się jako katolicy. Ma to spore znaczenie dla przyszłości kraju.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.