Już się wydawało, że pandy, ulubieńcy internetu, lada moment znikną z powierzchni Ziemi. A tu niespodzianka: właśnie zmieniono ich status z gatunku zagrożonego wyginięciem na "wrażliwy".
To znalezisko przypomina matrioszkę: wąż połknął jaszczurkę, która wcześniej połknęła owada.
Jakimś tajemniczym atawizmem ewolucyjnym jest nasza słabość do ludzi wysokich.
Fińska szkoła to już niemal synonim świetnego systemu edukacji. Ale jak oni to robią?
Jak wynika z międzynarodowej sondy, którą przeprowadził jeden z blogerów, najcięższe plecaki dźwigają uczniowie w Arabii Saudyjskiej - ponad 10 kg, a najlżej mają dzieci w USA. Ich tornistry ważą...
Jesteśmy jedynym gatunkiem na Ziemi, który płaczem wyraża emocje. Płaczemy, żeby zmniejszyć napięcie emocjonalne, ale też po to, by... budować relacje społeczne.
Litr wody z kranu jest tańszy od butelkowanej nawet kilka tysięcy razy. A niektórzy i tak wolą przepłacać, łudząc się, że każda woda w butelce jest lepsza niż ta z wodociągu.
Zaciekle zmagające się owady to relikt z czasów, kiedy na Ziemi królowały dinozaury.
Zamknij oczy i dotknij czubka swego nosa, łokcia lub kolana. Łatwe, prawda?
Używanie komputerów i internetu wyraźnie zmienia sposób, w jaki korzystamy z naszej pamięci biologicznej.
Sztuczna krew, wynalazek badaczy z Politechniki Warszawskiej transportuje tlen i dwutlenek węgla za pomocą sztucznych erytrocytów.
Ile rozumie nasz pies z tego, co do niego mówimy? Wszystko, tylko nie zawsze posłucha - pewnie powiecie.
Właśnie teraz można napotkać go w lasach. Najbardziej prawdopodobne spotkanie z nim może nastąpić w okolicach Biłgoraja.
Starzejemy się, bo żyjemy coraz dłużej. Mechanizmy, które chronią nas za młodu, z czasem zaczynają nam szkodzić i psują nasz organizm. Rozmowa z prof. Ewą Sikorą z Instytutu Biologii Doświadczalnej...
Wśród polskich stulatków 20 proc. to mężczyźni. Ci wiekowi są często znacznie zdrowsi niż stuletnie kobiety. Jak dożyć setki w zdrowiu? Gdzie w ludzkim materiale genetycznym kryją się geny...
W 2045 r. nanoroboty połączą się z ludzkim mózgiem i możliwe będzie zespolenie ludzkiej myśli ze sztuczną inteligencją. Czy to warunek naszej nieśmiertelności? Rozmowa z dr Agnieszką Gaczkowską*.
Bardzo lubimy ten owoc. Jest świetnym modelem do ilustrowania praw fizyki oraz... kruchości planety, na której żyjemy. Gdyby Ziemię zmniejszyć do rozmiaru jabłka, ziemska skorupa i atmosfera nie...
Człowiek nie podbiłby świata bez towarzystwa kultur bakterii kwasu mlekowego. No dobra, bądźmy uczciwi - bez drożdży też by się to nie udało.
To słowo po angielsku znaczy "stodoła". Ale dla fizyków to jednostka stosowana w fizyce jądrowej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.