Koordynator służb, jego zastępca i szef CBA przed komisję weryfikacyjną. Ich przesłuchania po artykule "Wyborczej" "Towarzyski układ Wąsika i Kamińskiego" domaga się opozycja. Reakcji drugiej strony na razie nie ma.
Dzisiejsi nadzorcy służb specjalnych próbowali wykorzystać zażyłość z urzędnikiem od reprywatyzacji w warszawskim ratuszu, by "wysadzić" Hannę Gronkiewicz-Waltz. Jakub R. miał się im też przydać w interesach spółki Srebrna powiązanej z PiS -...
Samorządy mają być transparentne, mają decydować o kwocie wolnej od podatku, rozkręcić program tanich mieszkań i odebrać władzę urzędom wojewódzkim - to niektóre z punktów manifestu programowego PO, i Nowoczesnej
Likwidacja urzędów wojewódzkich, powiaty z bezpośrednimi wyborami starostów, samorządowy program in vitro. To wszystko ma się znaleźć w minimum programowym samorządowej koalicji PO i Nowoczesnej.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, potencjalny kandydat PiS na prezydenta Warszawy, pasował Patryka Jakiego na swojego zastępcę w ratuszu. I dostał od niego odpowiedź, na Twitterze: "Nie zgodzę się na taki wariant".
Na warszawskim pl. Piłsudskiego pełną parą idzie budowa pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Ale i tak największe emocje wzbudza lokalizacja monumentu Lecha Kaczyńskiego. Gdzie stanie? - Tajemnica - mówi poseł Andrzej Melak (PiS). - Trzeba...
Maciej Świrski ogłosił wielkie zwycięstwo po nowelizacji ustawy o IPN, o którą walczył. A międzynarodowy skandal to światowy spisek przeciw "dobrej zmianie".
Listy głównego podejrzanego w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie, w których oskarża szefów służb w rządzie PiS o to, że namawiali go m.in. do wspólnych interesów, trafiły do kancelarii premiera. Uznano je za pomówienia.
Wniosek o przesłuchanie przez komisję weryfikacyjną Platforma zapowiedziała w sobotę po tekście "Wyborczej". R. to jedna z głównych postaci afery reprywatyzacyjnej. Twierdzi, że ludzie odpowiadający dziś za służby specjalne kilka lat temu chcieli,...
Główny bohater afery reprywatyzacyjnej w Warszawie twierdzi, że koordynator służb specjalnych, jego zastępca i szef CBA chcieli zrobić z niego informatora, a wcześniej namawiali na wspólne interesy.
Do nowelizacji ustawy o IPN, która wywołała międzynarodową burzę, dążyła Reduta Dobrego Imienia. Jej były szef Maciej Świrski jest dziś we władzach PAP i Polskiej Fundacji Narodowej.
PO i Nowoczesna zdecydowały o wspólnym starcie do sejmików województw - to długo oczekiwana wspólna inicjatywa polityczna obu partii.
W warszawskim sądzie jest już akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Czuchnowskiemu z doniesienia Żandarmerii Wojskowej. Nasz dziennikarz miał "znieważyć gestem" żołnierza tej formacji prowadzącego kolumnę pojazdów MON
Grupa Fenix, której komisja reprywatyzacyjna odebrała dwie kamienice w centrum Warszawy, zatrudniła b. posła PiS Przemysława Wiplera. Były polityk miał mówić przed werdyktem w sprawie trzeciej nieruchomości, że komisja jej już spółce nie zabierze.
Nowy rząd miał być kompromisem w obozie "dobrej zmiany". Zyskały wszystkie środowiska oprócz Rodziny Radia Maryja, która gromadzi najtwardszy elektorat PiS.
Oficjalnie opozycja nie przejęła się zmianami w rządzie Mateusza Morawieckiego. W PO i PSL mówią, że roszady mają drugorzędne znaczenie, ważne jest, czy ekipa Morawieckiego zmieni sposób uprawiania polityki. I odpowiadają sobie sami: nie zmieni.
Wspólne pisanie programu gospodarczego i społecznego proponuje opozycji Ryszard Petru, były lider Nowoczesnej. Na razie zgłosiła się tylko Platforma.
Do warszawskiego porozumienia PO i Nowoczesnej ma dołączyć SLD. Szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty znalazł już nawet kandydata na wiceprezydenta stolicy.
Kolejna odsłona wewnętrznych układanek po wygranej Katarzyny Lubnauer. Nowa przewodnicząca ma od wtorku czterech zastępców. Nie ma wśród nich Ryszarda Petru.
Do sejmików PSL pójdzie raczej sam, ale wciąż zainteresowany jest kompletowaniem drużyny opozycji, która wystartuje w bezpośrednich wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów.
Jarosław Kaczyński od początku czuł, że Beata Szydło to liga powiatowa
To nie był rok politycznych przełomów w naszym kraju. Był to jednak czas kilku złamanych karier, nagłych wzlotów, ale też zawiedzionych nadziei
Wolni i Solidarni to dziś sześć mandatów poselskich, ale ma być ich więcej. Liderem jest tu Kornel Morawiecki. Działacz solidarnościowego podziemia wejście do Sejmu zawdzięcza Pawłowi Kukizowi, ale dziś gra na syna - premiera Mateusza Morawieckiego.
Komisja Patryka Jakiego orzekła, że bliscy prezydent Warszawy mają zwrócić ponad 5 mln zł, które zarobili na sprzedaży zreprywatyzowanej kamienicy. Dwóm parlamentarzystom Platformy prokuratura chce postawić zarzuty w sprawach korupcyjnych. PO mówi o...
Nowy premier ufa harcerzom i dawnym współpracownikom z biznesu. W PiS ma niewielu przyjaciół, ale zawarł sojusz z tzw. klubem wicepremierów i stoi za nim murem prezes Jarosław Kaczyński.
Marek Suski to druh Jarosława Kaczyńskiego z czasów Porozumienia Centrum, dla kolegów bohater z czasów kryzysu wokół sądów. Latem, po heroicznej obronie ustawy o Sądzie Najwyższym, miał siniaki i żal o prezydenckie weta.
Grzegorz Schetyna do Nowoczesnej: wspólne prezydium klubów by wzmocnić przekaz w Sejmie. Koalicje przed wyborami samorządowymi w miastach. Otwarte zaproszenie do ludowców, Unii Pracy, lokalnych stowarzyszeń do budowy list sejmikowych. I obywatelski...
W Warszawie obraduje Rada Krajowa Nowoczesnej, która wybierze zarząd partii, najbliższych współpracowników nowej przewodniczącej Katarzyny Lubnauer.
PO w sobotę wybierze nowych wiceprzewodniczących, ale bez Hanny Gronkiewicz-Waltz. O miejsce w zarządzie Nowoczesnej ma powalczyć Ryszard Petru.
Nie będzie likwidacji JOW-ów w małych gminach, preferencji dla dużych partii w sejmikach, a komisarze nie wytyczą granic okręgów wyborczych. PiS nieoczekiwanie wycofał się wczoraj z najbardziej krytykowanych propozycji zmian w kodeksie wyborczym.
Hanna Gronkiewicz-Waltz była ulubienicą nowej klasy średniej, najlepszym samorządowcem w kraju, przyszłym premierem. Jest symbolem dzikiej reprywatyzacji, kulą u nogi opozycji
Rafał Trzaskowski z PO pozostaje wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy - to ustalenia między liderem Platformy Grzegorzem Schetyną a szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer.
Nowoczesna podzielona. Pierwszym testem dla Katarzyny Lubnauer ma być wygrane głosowanie Kamili Gasiuk-Pihowicz, którą poparła na szefową klubu. Pada też pytanie: Co dalej z Ryszardem Petru?
Katarzyna Lubnauer pokonała Ryszarda Petru dziewięcioma głosami i została nową przewodniczącą Nowoczesnej. - Taka zmiana to renegocjacja porozumienia z PO w Warszawie - dobiega z Nowoczesnej. Ale w PO mówią: stolicy nie oddamy.
Katarzyna Lubnauer została nową przewodnicząca Nowoczesnej. W głosowaniu pokonała założyciela partii Ryszarda Petru. Otrzymała 149 głosów, o dziewięć więcej niż Petru.
Konwencja krajowa Nowoczesnej zdecyduje dziś, czy Ryszard Petru utrzyma stanowisko szefa partii. Najpoważniejszą konkurentką obecnego lidera jest Katarzyna Lubnauer.
Rok przed wyborami samorządowymi PiS chce zmienić reguły gry. Eksperci alarmują, że to upolitycznienie lokalnej administracji. Opozycja twierdzi, że PiS znalazł sposób na wygranie wyborów.
Porozumienie PO i Nowoczesnej: Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy. Bo Nowoczesna już wie, że bez silnego partnera przepadnie w wyborach do sejmików
Sejm powoła nadzwyczajną komisję do zmian w kodeksie wyborczym. Większość rządowa rezerwuje w niej dziewięć miejsc dla siebie, pięć dla PO i po jednym dla pozostałych klubów. Opozycja wraz z Kukiz'15 nie zostawia suchej nitki na propozycjach PiS.
W środę rozpoczyna się sejmowa walka o przyszłość sądów w Polsce. PiS chce je "zreformować" przed grudniową rekonstrukcją rządu. Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych wzywa polityków, by przerwali prace, i namawia do społecznego oporu
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.