- Wydaje mi się, że wreszcie zaczęłyśmy być traktowane poważnie - mówi francuska reżyserka Céline Sciamma. Jej "Portret kobiety w ogniu" w kinach od 18 października.
Często ekoterrorystami nazywa się ludzi, którzy popierają Gretę Thunberg i chodzą na strajki klimatyczne. A przecież oni robią to dlatego, że wiedzą, że jeśli nic się nie zmieni, będą cierpieć - mówi...
"Rzeka" to dramat rodzinny. Życie pięciu braci mieszkających z rodzicami na środku stepu zmienia się z chwilą przybycia kuzyna z miasta.
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła wczoraj szeroką listę filmów zakwalifikowanych do Oscara w kategorii najlepszy film animowany. Wśród 32 produkcji znalazł się film "Jeszcze...
Kim był Mieczysław Kosz? Postać niewidomego wirtuoza odkrywa na nowo film Macieja Pieprzycy, "Ikar. Legenda Mietka Kosza", ze zjawiskowym Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej.
"Portret kobiety w ogniu" - o malarce i portretowanej przez nią córce arystokratki. Czyli jak wyglądała miłość dwóch kobiet w XVIII wieku.
Johanna Langefeld była ważną funkcjonariuszką trzech obozów koncentracyjnych. Od pewnej śmierci ocaliły ją Polki, które nadzorowała w Ravensbrück. W tajemniczy sposób wyciągnęły ją z więzienia....
"Czarownica 2" to kontynuacja disnejowskiej wariacji na temat Śpiącej Królewny i klątwy rzuconej na nią przez złą chrzestną. Raczej zbędna, ale da się obejrzeć.
Kino przedstawia striptizerki na dwa sposoby: jako gołębice albo mścicielki. Po serii erotycznych gniotów z lat 90., które pogrążyły karierę dwóch aktorek, Hollywood znowu zabrało się za temat. Tak...
Robert Forster, gwiazdor "Jackie Brown", "Chłodnym okiem" i serialu "Twin Peaks", zmarł 11 października w Los Angeles na raka mózgu. Miał 78 lat.
Gdy babka usłyszała w radiu, że wybuchło powstanie, wysłała dziadka do spiżarni po marmoladę. Gdy wszedł, zatrzasnęła za nim drzwi. Miała tam dla niego wszystko przygotowane: posłanie, wodę, jedzenie.
Czy mogliśmy przypuszczać, że społeczeństwo tak bardzo się podzieli, jakby pod działaniem ukrytego wroga? Że w kościołach można będzie usłyszeć teksty wrogie, wykluczające? Że na ulicach bojówki będą...
35. Warszawski Festiwal Filmowy. Skąd się wziął Obcy, kogo kocha publiczność, kim jest tajemniczy "Pan T." i co Warszawa ma wspólnego z Cannes? Rozszyfrujmy alfabet 35. edycji Warszawskiego Festiwalu...
"Wysoka dziewczyna" to dramat. Inspirowana książką Swietłany Aleksijewicz "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" opowieść o dwóch kobietach w powojennym Leningradzie.
Wojna o prąd trwa, tylko że przeniosła się na ekran. Edison i Tesla walczą o uwagę widza jak superbohaterowie, a Nikola Tesla wciąż zasługuje na więcej. "Wojna o prąd" w kinach od 11 października.
"Ślicznotki" to współczesna opowieść łotrzykowska. Grupa tancerek erotycznych wpada na pomysł, jak skutecznie czyścić karty kredytowe swoich klientów. W kinach od 11 października.
"Synonimy" to komediodramat o młodym Izraelczyku Yoavie, który przyjeżdża do Paryża, aby pozbyć się swojej narodowej tożsamości.
"Boże Ciało" prowokuje do rozmowy nie tylko o naszej duchowości. Trudno nie odnaleźć w tym filmie sugestywnego portretu Polski podzielonej po Smoleńsku. Film walczy o Oscara 2020 w kategorii...
W urokliwej animacji "Gordon i Paddy" mamy: zagadkę kryminalną, pozornie oczywisty trop i międzypokoleniową przyjaźń. W kinach od 11 października.
Warszawski Festiwal Filmowy. Stellan Skarsgard, Mia Wasikowska, Gérard Depardieu, Jesse Eisenberg, dawno nie widziany Paweł Wilczak i wiele innych znanych nazwisk przed kamerą, Gael Garcia Bernal tym...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.