Układ odpornościowy potrafi skutecznie walczyć ze złośliwymi komórkami atakującymi nasz organizm. Trzeba go tylko do tego zmobilizować. Jak to zrobić? Rozmowa z prof. Piotrem Rutkowskim, onkologiem

Prof. Piotr Rutkowski - kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie; przewodniczący Rady Naukowej Akademii Czerniaka (sekcji naukowej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej); prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

WOJCIECH MOSKAL: Początki immunoterapii, czy w ogóle immunoonkologii, wiążą się z jednym z najgroźniejszych nowotworów, którego bardzo się wszyscy obawiamy – czerniakiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Michał Olszewski poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Niesamowite jest jak lekarze budują swój wizerunek. Oddając onkologom wszystko co cesarskie w wypadku immunoterapii podają tylko leki. jest wskazanie na czerniaka podajemy lek. Przeciwciała monoklonalne są lekami! To nie onkolog określa, że zadziała na w danym miejscu. to zrobili wcześniej naukowcy rozwijający ten lek!
    już oceniałe(a)ś
    0
    2