W nocy z piątku na sobotę ukraińskie siły obronne zestrzeliły 31 z 34 dronów kamikadze, które przyleciały z Rosji. Uszkodzone zostały obiekty energetyczne w obwodzie dniepropietrowskim i Zaporożu. Trwają ataki dronów na rosyjski Biełgorod. Władimir Putin zabrał publicznie głos po piątkowym zamachu w sali koncertowej Crocus Hall pod Moskwą. Według Putina Ukraina chciała pomóc sprawcom ataku uciec z Rosji. Ukraińcy zaprzeczają jakimkolwiek powiązaniom z zamachem.
Pokaż od:
23 marca 22:59

Dziękujemy za lekturę relacji na żywo i zapraszamy jutro od 7:00.

23 marca 22:58

Zdjęcia i film zniszczonej Crocus City Hall

23 marca 22:55

Ukraińcy oczekiwali, że reżim Putina będzie próbował ze wszelkich sił dowieść ich udziału w masakrze w sali koncertowej Krokus. Zaraz po pierwszych doniesieniach o zamachu terrorystycznym w Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą, ukraińscy komentatorzy zaczęli zastanawiać się, jak szybko rosyjskie władze zaczną mówić „ukraiński ślad". Nie musieli długo czekać.

23 marca 22:35
23 marca 22:27

Rosja twierdzi, że doszło do ataku rakietowego na Sewastopol na okupowanym Krymie.  Podano, że wieczorem nad miastem "zestrzelono kilka celów powietrznych".

Kanał "Krym" w serwisie Telegram informował, że według doniesień zestrzelono ponad 30 rakiet. To byłby najbardziej zmasowany atak na Sewastopol.

23 marca 22:23

Potężna eksplozja w Sewastopolu.

23 marca 21:35

- Dwóch spośród czterech zatrzymanych zamachowców z Krasnogorska jest ubranych na zdjęciach pokazanych przez rosyjskie media bardzo podobnie jak na zdjęciu opublikowanym na Telegramie przez Państwo Islamskie - podał brytyjski dziennik "The Guardian", powołując się na analizy portalu Insider

23 marca 21:30

Rosjanie odtworzyli, co wydarzyło się w sali koncertowej Crocus Hall podczas ataku i po nim.

23 marca 21:20

W miejscu wczorajszego ataku terrorystycznego powstał spontaniczny pomnik. Mieszkańcy Moskwy przynoszą kwiaty, znicze i zabawki, aby uczcić pamięć ofiar.

23 marca 21:16

Według niepotwierdzonych doniesień kanału Baza na Telegramie liczba ofiar zamachu w sali koncertowej Crocus Hall pod Moskwą może wzrosnąć do 146 osób.

23 marca 21:15

Zakończono akcję ratunkową na miejscu ataku terrorystycznego w sali koncertowej Crocus Hall pod Moskwą, podała agencja TASS. 

23 marca 21:11

Szef estońskiego MSZ oświadczył, że próby łączenia przez władze Rosji piątkowego zamachu terrorystycznego w Krasnogorsku pod Moskwą z Ukrainą nie mają żadnych podstaw.

- Atak w sposób jasny i oczywisty pokazał, że reżim Putina skupia się na podboju sąsiedniego państwa zamiast na bezpieczeństwie własnych obywateli. Nie byłby to pierwszy raz, gdyby Putin użył ataku wymierzonego w cywili do uzasadnienia swoich wojskowych celów - powiedział Margus Tsahkna.

23 marca 21:06

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podsumował dzisiejszy dzień: 

  • W ciągu dnia miały miejsce 64 starcia bojowe;
  • Lotnictwo Sił Obronnych trafiło w osiem obszarów koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego wroga;
  • Oddziały rakietowe trafiły w jeden obszar koncentracji personelu, cztery punkty kontrolne, jeden obiekt obrony powietrznej, jeden obiekt artyleryjski i jedną stację radarową wroga.
23 marca 20:50

Prezydent Ukrainy w najnowszym nagraniu mówi o zamachu pod Moskwą. - To, co wydarzyło się wczoraj w Moskwie, jest oczywiste, a Putin i inne szumowiny po prostu próbują zrzucić winę na kogoś innego. Oni zawsze mają te same metody. To już było. Były bombardowane domy, strzelaniny i eksplozje. I zawsze zrzucają winę na innych - stwierdził. 

 
23 marca 20:48
23 marca 20:30

Crocus City Hall po ataku terrorystycznym

23 marca 20:29

Rosjanie zaatakowali dronem stację benzynową w Krzywym Rogu. Ranna została 34-letnia kobieta. 

23 marca 20:22

- Zaczęliśmy podłączać niektóre dzielnice Charkowa do sieci elektrycznej. Około 35 proc. domów mieszkalnych jest podłączonych do sieci elektrycznej, a jeśli chodzi o ogrzewanie, udało nam się podłączyć do niego około 50 proc. domów mieszkańców Charkowa. Będziemy pracować całą noc, aby podłączyć do ogrzewania jak najwięcej mieszkańców Charkowa - powiedział mer Charkowa Ihor Terechow w ukraińskiej telewizji. 

23 marca 20:20

Wobec chwiejnego wsparcia Zachodu Ukraina koncentruje się na rozbudowie własnego przemysłu obronnego. Chce szybko osiągnąć w tej kwestii daleko idącą niezależność.