W piątek armia rosyjska ponownie zaatakowała Charków, zginęły dwie osoby: kobieta i jej wnuczek. W nocy rakiety spadły między innymi w obwodzie odeskim.
Pokaż od:
7 października 22:17

To już wszystko na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami. 

7 października 22:05

Optymizm nie opuszcza Ukraińców

Grupa Socjologiczna „Rating” przeprowadziła na początku października na terenie całej Ukrainy badanie, które dostarcza informacji o nastrojach ludzi w kwestii sytuacji gospodarczej w ich kraju. 

61 proc. Ukraińców uważa, że ​​ich kraj zmierza w dobrym kierunku, a 30 proc. spodziewa się poprawy w gospodarce  już w przyszłym roku. 

60 proc. deklaruje, że ich finanse osobiste się pogarszają. 

7 października 21:34

Eksplozje na Krymie

"Na tymczasowo okupowanym Krymie, w miastach Dżankoj i Eupatoria, słychać eksplozje" - donoszą ukraińskie media. 

7 października 21:07

Zełenski: Cały świat terroryzmu musi ponieść odpowiedzialność

Wołodymyr Zełenski: "Cały świat zobaczył dziś przerażające filmy z Izraela. Terroryści poniżają kobiety i mężczyzn, zatrzymują nawet osoby starsze i nie okazują litości. W obliczu takiego ataku terrorystycznego każdy, kto ceni życie, musi okazać solidarność.

My, w Ukrainie, rozumiemy szczególnie to, co się wydarzyło. Tysiące rakiet na izraelskim niebie. Ludzie zabici na ulicach. Przestrzelone samochody cywilne… Poniżanie zatrzymanych…

Nasze stanowisko jest jasne: każdy, kto powoduje terror i śmierć gdziekolwiek na planecie, musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności".

7 października 20:50
7 października 19:50

Rosjanie ostrzeliwują dzielnicę w obwodzie chersońskim

Na przybrzeżnych obszarach Chersonia słychać eksplozje! Rosyjskie wojska ostrzeliwują dzielnicę Dniepr. Bądź ostrożny! Schowajcie się w bezpiecznych miejscach - ostrzega Roman Mroczko, szef administracji wojskowej miasta Chersoń .

7 października 19:27

"Rosja ma jakiś pożytek z tego chaosu, ponieważ globalna żaba odwróci na jakiś czas uwagę od Ukrainy i zajmie się gaszeniem wiecznego pożaru na Bliskim Wschodzie” – napisał o ataku Hamasu na Izrael na Telegramie rosyjski propagandysta Siergiej Mardan.

7 października 19:11

Ukraińskie siły zbrojne podsumowują sobotę na froncie: - Doszło do 50 starć bojowych. Wróg zaatakował ponad 30 razy. Obrońcy odparli 10 ataków w kierunku Kupiańska, 5 w kierunku Łymańska, 12 w regionie maryjskim, 8 w kierunku szachtarskim. 

7 października 18:39

"Wszystko to, co robi Rosja na Ukrainie, niszczy globalne bezpieczeństwo, globalne zasady, globalne porozumienia. W rezultacie świat popada w chaos, a terrorystycznie ugrupowania wypowiadają wojnę całym krajom" - w taki sposób doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak odniósł się do krwawych starć w Izraelu.

Jego zdaniem kluczem do rozwiązania tego problemu jest przyspieszenie porażki Rosji jako głównego sponsora światowego terroryzmu - pisze Biełsat.

7 października 18:07

Kadyrow ma propozycję. Przesunąć wybory w Rosji

Przywódca Czeczenii i sojusznik Kremla Ramzan Kadyrow uważa, że wybory w Rosji powinny zostać zawieszone, dopóki wojna w Ukrainie trwa. Powiedział o tym podczas sobotniej imprezy urodzinowej Władimira Putina w Groznym. 

- Nie mamy już innej osoby, która mogłaby dziś chronić nasz kraj - wyjaśnił. 

Wybory prezydenckie w Federacji Rosyjskiej mają odbyć się w 2024 roku. Putin jeszcze oficjalnie nie ogłosił swojej kandydatury. 

7 października 17:44

Kaczyński naprawdę wierzy w złą wolę Ukrainy

Jest zachwycona Zachodem, słucha Zachodu, bo uważa, że jest mądrzejszy". Kaczyński naprawdę wierzy w złą wolę Ukrainy.

Pisze Dominika Wielowieyska: 

7 października 17:29

"Jeden bezkarny reżim terrorystyczny ogromnie motywuje inne" - pisze Anton Heraszczenko z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. 

7 października 17:15

Nowa Kachowka (obwód chersoński). Sekretarz lokalnego oddziału putinowskiej partii Jedna Rosja Władimir Małow, zginął w swoim samochodzie - pojazd został zdetonowany. Mężczyzna (rocznik 1957 r.), zmarł w szpitalu. 

Małow miał otrzymać ofertę współpracy z jedną z ukraińskich grup partyzanckich, jednak odmówił. 

7 października 17:00

Stany Zjednoczone pomogą Izraelowi. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział "Zapewnimy wszystko to, co potrzebne do obrony."

7 października 16:26

W okolicach Mikołajewa słychać eksplozje. 

7 października 16:17

Ukraina negocjucje z Japonią

Dziś rozpoczęła pierwsza runda negocjacji Ukrainy z Japonią w sprawie umowy o gwarancjach bezpieczeństwa. 

Na czele ukraińskiego zespołu negocjacyjnego stanął zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ihor Żółkiew. - Rozpoczęcie dwustronnych konsultacji z Japonią to nie tylko potwierdzenie naszego strategicznego partnerstwa, ale także demonstracja globalnego wsparcia dla Ukrainy, które wykracza daleko poza granice Europy i Ameryki Północnej - powiedział. 

Japonia ma kontynuować pomoc humanitarną i finansową w Ukrainie. 

7 października 15:51

Atak rakietowy we wsi Peresiczne (obwód charkowski). Rakieta uderzyła między dwoma dwupiętrowymi budynkami mieszkalnymi, uszkadzając dachy i fasady domów, rozbijając szyby i wywołując pożar. 

Dwie osoby są ranne i wymagają hospitalizacji - 66-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta. 

7 października 15:40
7 października 15:25

Prezydent Mołdawii: Moskwa wciąż próbuje zdestabilizować nasz kraj

Prezydent Mołdawii Maja Sandu powiedziała w wywiadzie dla "Financial Times, że to głównie grupa Wagnera i jej szef Jewgienij Prigożyn stał za próbą zorganizowania zamachu stanu przeciwko niej. Ostrzegła, że Moskwa w dalszym ciągu jest zaangażowana w próby destabilizacji kraju w związku z zaplanowanymi na listopad wyborami samorządowymi. ​​Moskwa, według Sandu, używa różnych metod. M.in. przemyca do Mołdawii pieniądze, którymi przekupuje wyborców. – Z informacji, które posiadamy, wynika, że ​​był to plan przygotowany przez Prigożyna – powiedziała.