Do 43 wzrosła liczba ofiar rosyjskiego ostrzału bloku mieszkalnego w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim. Siły Zbrojne "Południa" potwierdziły zniszczenie magazynu z rosyjską amunicją w okupowanej Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim. Ukraina przygotowuje się na nowy atak rosyjskich sił naziemnych - przekazał Sztab Generalny.
Pokaż od:
12 lipca 23:30

To już koniec na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

12 lipca 22:29
12 lipca 21:42

Między 12 a 14 lipca białoruska armia przeprowadzi ćwiczenia dowódczo-sztabowe w obwodzie homelskim graniczącym z Ukrainą - poinformował białoruski MON. Białorusini "będą się uczyć, jak strzec i bronić obiektów, a także pracować w punkcie kontrolnym w ramach uczestnictwa we wdrażaniu środków stanu wojennego".

12 lipca 21:08

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o rosyjskich ostrzałach artyleryjskich wielu miejscowości w kilku obwodach oraz o nieudanych szturmach przeprowadzonych przez Rosjan w obwodzie donieckim.

Oddziały rosyjskie atakowały w pobliżu miejscowości Krasnopilla, Dowheńke, Iwaniwka i Mazaniwka w obwodzie donieckim. Ukraińskie siły zbrojne odparły ataki, zadając przeciwnikowi duże straty i zmuszając go do ucieczki.

12 lipca 20:27
12 lipca 20:11

Czasiw Jar. Nie żyje 45 osób

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała, że znaleziono ciała czterech kolejnych osób, które zginęły w wyniku ostrzału budynku mieszkalnego w mieście Czasiw Jar.

Łącznie zginęło 45 osób, w tym jedno dziecko. Dziewięć osób zostało uratowanych.

12 lipca 19:57

Brytyjskie ministerstwo obrony opublikowało nagranie ze szkolenia ukraińskich żołnierzy.

12 lipca 19:36

Kanał 24 podaje, że Ukraińcy wyeliminowali trzech rosyjskich pułkowników. Chodzi o dowództwo 20. Gwardyjskiej Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych Sił Zbrojnych Rosji.

12 lipca 19:24

Ogromna rosyjska kolumna sprzętu wojskowego była widziana na trasie z Melitopola w kierunku Chersonia - podają lokalne media.

12 lipca 19:13

Rosjanie ostrzelali dzisiaj Charków. Strażacy walczyli z ogniem.

12 lipca 19:02
12 lipca 18:32

Czasiw Jar. 43 osoby nie żyją, w tym dziewięcioletni chłopiec

W ruinach zniszczonego w rosyjskim ostrzale budynku mieszkalnego w mieście Czasiw Jar na wschodzie Ukrainy znaleziono już 43 ciała, wśród ofiar jest dziewięcioletni chłopiec - przekazała ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS).

12 lipca 18:20

Władze Ukrainy otrzymają dodatkowo 1,7 mld dol. od rządu USA i Banku Światowego. Środki te mają zostać przeznaczone na pensje dla pracowników ochrony zdrowia oraz na usługi medyczne.

12 lipca 18:04
12 lipca 17:45

Władze Ukrainy sprowadziły do kraju ciała 30 poległych żołnierzy - powiadomiło ministerstwo ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych, powołując się na rzecznika ds. osób zaginionych w szczególnych okolicznościach Ołeha Kotenkę.

"Ciała 30 ukraińskich wojskowych zostaną przekazane ich rodzinom w celu godnego pochowania" - powiadomił resort.

Operację przeprowadzono w obwodzie zaporoskim.

12 lipca 17:09
12 lipca 16:54

Nagranie z okupowanego Siewierodoniecka.

12 lipca 16:54

- Chcę podziękować Polsce za wsparcie armii ukraińskiej. Jest to wyraz wsparcia, że jesteśmy razem w tej wielkiej tragedii - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas konferencji po spotkaniu z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem.

- Wartość wsparcia przekazanego Ukrainie przez Polskę to 1,7 mld dol. Jesteśmy w czołówce państw pomagających Ukrainie - powiedział w Kijowie Błaszczak. Dodał, że "my chcemy sąsiadować z wolną Ukrainą, a nie z Rosją".