Chorowałeś na COVID-19, a teraz zaczynasz tracić włosy z głowy? Co powoduje przerzedzenie się czupryny po chorobie i co zrobić, aby je zatrzymać?

Włosy wypadają nam codziennie. Utrata pięćdziesięciu do stu włosów każdego dnia jest naturalna i nie ma nic wspólnego z łysieniem. Jeśli jednak obserwujemy, że na naszej szczotce do włosów zostaje coraz więcej włosów, warto zastanowić się, co może być tego przyczyną. Jedną z nich może być COVID-19.

Nawet 20 proc. ozdrowieńców dwa, trzy miesiące po przechowaniu COVID-19 obserwuje u siebie wzmożone wypadanie włosów.

Przechorowanie COVID-19 nie prowadzi jednak do całkowitej utraty włosów – uspokaja lek. Anna Bachleda-Curuś, dermatolog z krakowskiego Centrum Medycznego Dermatologii Estetycznej i Kosmetologii SCM estetic.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Małgorzata Bujara poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Kiedy warto się udać do lekarza? Wtedy kiedy wyznaczy wizytę. Czy włosy dotrwają do tego czasu? Być może tak, a być może już nie.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    A co z lysymi ktorzy juz przed Covidem stracili wlosy ?
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    Jak bardzo może odbić się na zdrowiu i wyglądzie COVID, doświadczyłam na własnej skórze, dlatego pod tym artykułem mogę podpisać się dwoma rękoma. Po przechorowaniu czułam się fatalnie, byłam osłabiona, blada a do tego włosy wychodziły mi garściami. Na szczęście właśnie trafiłam do Pani doktor Anny Bachledy- Curuś w SCM estetic, która śmiało mogę powiedzieć, uratowała moje włosy. Po leczeniu farmakologicznym, suplementacji witaminowej i zmianie kosmetyków do pielęgnacji jest już dużo lepiej, choć jeszcze nie idealnie dlatego zastanawiam się nad mezoterapią igłową.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0