Impreza, która rozpocznie się 16 lipca, jest inicjatywą poznańskiego klubu Blue Note. Usłyszymy tu światowy jazz w najlepszych wykonaniach.

Większość festiwalowych wydarzeń zaplanowano na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek. 

16 lipca, na inaugurację festiwalu, wystąpi Adi Oasis. To wybitna wokalistka i basistka z francusko-karaibskimi korzeniami, łącząca brzmienie retro-futurystyczne ze spektakularną, funkową grą na basie.

 

To wydarzenie odbędzie się w klubie Blue Note.

Natomiast w pierwszym koncercie plenerowym, 18 lipca, zaprezentuje się Jazz Band Młynarski-Masecki, czyli zespół grający przedwojenny polski jazz. W repertuarze tworzący go muzycy mają utwory swingowe, jak również tanga –  do tańca i do wzruszeń.

 

20 lipca na festiwalu wystąpi Blue Jazz Orchestra, czyli jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym. Wraz z nią zaprezentuje się Paulina Przybysz. 

Ten koncert będzie klimat jazzowo-hiphopowo-soulowy, z repertuarem mocno nawiązującym do rapu lat 90. i twórczości J Dilla oraz D’Angelo.

Dzień później na festiwalu wystąpi Cory Henry. To amerykański pianista jazzowy, wokalista i producent, a przede wszystkim wirtuoz gry na organach Hammonda B-3 oraz laureat nagród Grammy. A więc najwyższa światowa klasa.

 

Blue Jazz Orchestra, Kokoroko i Kuba Badach

W programie drugiej części festiwalu – zaplanowanej na drugą część lata – również znalazły się cztery wydarzenia. 11 sierpnia wystąpi Emmet Cohen – wszechstronny amerykański pianista jazzowy i kompozytor, 16 sierpnia Blue Jazz Orchestra – tym razem z gościnnym udziałem Moniki Borzym, wokalistki obdarzonej pięknym, ciepłym głosem, 17 sierpnia Kokoroko – londyński zespół z jazzowej krainy łagodności, a 1 września, na zakończenie wakacji, zagrają Poluzjanci na czele z Kubą Badachem. Sami o sobie mówią, że są najbardziej znanym nieznanym polskim zespołem.

Nowy festiwal to inicjatywa poznańskiego klubu Blue Note, a współorganizatorem tego wydarzenia jest Centrum Kultury Zamek.

Redagowała Marta Kaźmierska

Komentarze