W bieżącej edycji akcji, uczestnicy mają okazję poznawać tajniki kodowania przy wykorzystaniu narzędzi AI. Na wszystkich zainteresowanych czeka aż 8 rodzajów zajęć, na które można dołączyć online lub stacjonarnie.

Głównym celem akcji jest wspieranie młodych ludzi, którzy pragną postawić pierwsze kroki w świecie programowania.

Warsztaty. O co chodzi w programowaniu

Dodatkowo na zajęciach każdy z uczniów może liczyć na pomoc w zrozumieniu zasad działania cyfrowego świata oraz nauczyć się bezpiecznego i twórczego korzystania z nowych technologii. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów, takich jak gry i aplikacje, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia.

W tej edycji przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię zadań, które będą musiały zostać rozwiązane z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji. Zajęcia prowadzone są w małych grupach dziesięcioosobowych, a każdy uczeń może liczyć na indywidualną pomoc trenera. Dodatkowo podczas zajęć stacjonarnych uczestnicy otrzymują dostęp do własnego stanowiska pracy z komputerem.

Minecraft. Do tego sztuczna inteligencja

W tym roku, podczas 15. edycji Koduj z Gigantami, obchodzimy również piętnaste urodziny gry Minecraft! To fantastyczna wiadomość szczególnie dla młodszych uczestników, którzy razem z bohaterami takimi jak Steve i Alexa będą mogli stawiać swoje pierwsze kroki w programowaniu. Każdy z uczniów będzie miał szansę nauczyć się, jak ożywiać elementy z gry, a także tworzyć swoje pierwsze samodzielne projekty.

Na wszystkich uczestników czekają kursy dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań. Podczas warsztatów uczniowie poznają praktyczne zastosowania AI w projektach programistycznych. Dodatkowo zobaczą, jak tworzyć inteligentne aplikacje, które potrafią analizować dane, rozpoznawać obrazy i głos, a także podejmować za nas decyzje.

Warsztaty. Doskonalenie kompetencji cyfrowych

W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie edukacji daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i – co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń – etyczny.

– Piętnastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki sztucznej inteligencji. Chcemy w ten sposób pokazać, że wierzymy w rozwój AI i zależy nam, aby nasi podopieczni byli na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w tej dziedzinie i korzystali z niej bezpiecznie – powiedział Dawid Leśniakiewicz, Członek Zarządu w Gigantach Programowania.

Zajęcia. Dostępne online i stacjonarnie w placówkach edukacyjnych

Warsztaty stacjonarne w wybranych miastach w Polsce oraz online z dowolnego miejsca na świecie, odbywają się tylko do 30 września.

Wszystkie dostępne kursy zostały zaplanowane i dostosowane przez doświadczonych trenerów do wieku uczestników, którzy mogą wybrać zajęcia spośród poniższych paneli tematycznych:

6-9 lat

Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch

Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

10-12 lat

Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch

Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

13-18 lat

Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#

Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +

Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl

Patronami honorowymi wydarzenia są: Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Minister Edukacji Narodowej. Ogólnopolski patronat medialny objęli: CD-Action, CD-Action Family, Czas Dzieci, Do Rzeczy, Komputer Świat oraz My Company Polska.

Komentarze