To uczelnia niepubliczna, która funkcjonuje już 26 lat. W ramach swojej działalności prowadzi studia zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej na następujących kierunkach: informatyka, marketing cyfrowy, logistyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. Uczelnia kształci praktycznie na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Prowadzi liczne kursy i szkolenia stosując elastyczne formy nauczania, np. e-learning, gwarantując dogodne terminy zajęć oraz efektywną komunikację z wykładowcami.
Logistyka (studia I stopnia) to jeden z najnowszych kierunków dostępnych w ofercie WSZiB. – Proponujemy dwa zakresy kształcenia: systemy informatyczne w logistyce oraz menedżer logistyki, dostępne w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Gwarantują one studentom nabycie kompetencji potrzebnych do podjęcia pracy w przedsiębiorstwie z branży logistycznej – informują we WSZiB. Nad praktycznym przygotowaniem do zawodu czuwają specjaliści z firmy Transporeon. Transporeon jako partner kierunku w ramach współpracy z uczelnią zapewni najlepszym studentom praktyki i staże w swojej siedzibie w Krakowie.
Kolejną nowością jest marketing cyfrowy. To studia I stopnia. W ramach tego kierunku od października dostępne będą dwa zakresy kształcenia: marketing i social media oraz technologie cyfrowe w marketingu. Te dwa rozwiązania przygotowane są dla tych osób, które chciałyby udoskonalić swoje umiejętności graficzne w projektowaniu kampanii wizerunkowych lub sprzedażowych z wykorzystaniem social mediów lub skutecznie komunikować się z wybranymi grupami docelowymi w przestrzeni internetowej, osiągając zamierzone cele. – W ciągu ostatnich dwóch lat obserwowaliśmy znaczny rozwój branży e-commerce. Na rynku pracy intensywnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów i ekspertów w tym zakresie. Praca nad umiejętnościami cyfrowymi, a jednocześnie kompetencjami w zakresie rozpoznawania i kreowania trendów online czy znajomości regulacji prawnych to clou marketingu cyfrowego – mówi dr Magdalena Kowalska-Musiał wykładowczyni w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku już po raz piąty w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości rusza nabór na specjalność finanse w korporacjach międzynarodowych. Jak zauważają na uczelni, kierunek cieszy się dużą popularnością, ponieważ studenci już w trakcie studiów mogą wykorzystać swoją wiedzę w praktyce w dwóch renomowanych krakowskich korporacjach. Studia są finansowane przez partnerów biznesowych: AON i Jacobs. Studia są bezpłatne, a student otrzymuje stypendium stażowe za pracę w korporacji. Studenci tego kierunku uczą się m.in. pracy ze specjalistycznym oprogramowaniem księgowym, a wszystko po to, by absolwent mógł zaraz po zakończeniu studiów podjąć satysfakcjonującą pracę i otrzymywać za nią godne wynagrodzenie.
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości umożliwia przyszłym studentom rekrutację online poprzez formularz dostępny na www.wszib.edu.pl. Po jego wypełnieniu, kolejny krok to osobiste zgłoszenie kandydata w dogodnym terminie w Biurze Rekrutacji Uczelni przy al. Kijowskiej 14 w Krakowie.
Pytania związane z procesem rekrutacji można zadawać telefonicznie 12 635 68 05, wysyłając maila na adres: rekrutacja@wszib.edu.pl lub wiadomość na Facebooku www.facebook.com/wszib.
Dodatkowa rekrutacja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie rozpocznie się 1 września. Do 5 września trwać będzie rejestracja w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 9 września 2022 r. Etap składania wymaganych dokumentów potrwa do 14 września 2022 r.
Uczelnia proponuje następujące kierunki w ramach limitów przyjęć dla Polaków: administracja – 15 miejsc, Global finance and accounting (studia w jęz. angielskim, płatne) – 20 miejsc, Inżynieria jakości produktu – 25 miejsc, Studia miejskie – 15 miejsc, Zarządzanie i inżynieria produkcji – 10 miejsc. Z kolei kierunki proponowane w ramach limitów przyjęć dla cudzoziemców to Global finance and accounting (studia w jęz. angielskim, płatne) – 10 miejsc. W przypadku studiów I stopnia uczelnia uruchomiła jeden nowy kierunek prowadzony w jęz.angielskim, to Global finance and accounting.
W ofercie na studiach II stopnia pojawiły się trzy nowe kierunki: Doradztwo podatkowe, Finanse publiczne w gospodarce cyfrowej oraz Global finance and accounting.
Jeśli chodzi o Doradztwo podatkowe, to studia są prowadzone w Instytucie Prawa UEK – Ten kierunek ma charakter nowatorski i unikatowy w Polsce południowej. Łączy w sposób interdyscyplinarny zagadnienia prawne z ekonomicznymi oraz finansowymi. Program studiów dostarcza kompleksowej wiedzy i umiejętności dostosowanych do wymogów rynku pracy i zmian otoczenia społeczno-gospodarczego. Jak wynika z danych Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Polsce mamy niespełna 9 tys. osób czynnie wykonujących ten zawód, podczas gdy np. w Niemczech jest ich ok. 80 tys.?Skomplikowanie prawa podatkowego oraz powyższe liczby pokazują ogromny potencjał rozwoju tego zawodu – informują w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Jak podkreślają specjaliści tej uczelni szczególną zaletą kierunku jest praktyczny profil kształcenia. Duża liczba ćwiczeń praktycznych, pozwala na rzeczywiste przygotowanie studentów do dalszej pracy zawodowej.
Z kolei Global Finance and Accounting to kierunek prowadzony w języku angielskim. W jego ramach można zdobyć wiedzę z podstaw rachunkowości oraz rachunkowości finansowej, rachunkowości międzynarodowej i zarządczej oraz z zakresu funkcjonowania rynków finansowych oraz analizy instrumentów finansowych. – Program studiów jest ściśle powiązany z praktyką zawodową i dobrze przygotowuje studentów do egzaminów CFA (Chartered Financial Analyst), ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) oraz CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) – dodają w uczelni. Absolwenci kierunku Global Finance and Accounting będą mieli możliwość zdobycia interesującej pracy we wszystkich jednostkach gospodarczych, bez względu na rodzaj działalności czy formę prawną.
Uniwersytet proponuje również studia na kierunku Finanse publiczne w gospodarce cyfrowej. – To kierunek koncentrujący się na pogłębieniu wiedzy z zakresu funkcjonowania oraz roli współczesnego państwa w zmieniających się warunkach społeczno-gospodarczych, wynikających z postępu technologicznego. Program kształcenia powiązany jest ściśle z praktyką. W efekcie osoby kończeąc kierunek przygotowane są do pracy m.in. w jednostkach administracji rządowej i samorządowej na wszystkich szczeblach, przedsiębiorstwach użyteczności publicznej, jednostkach systemu ubezpieczeń społecznych, jednostkach sektora zdrowia. Dodatkowo absolwenci kierunku Finanse publiczne w gospodarce cyfrowej uzyskują Certyfikat Profesjonalny Pracownik Administracji Publicznej – informują w uniwersytecie.
Wszystkie komentarze