Budownictwo energooszczędne i pasywne, a w konsekwencji coraz mniejsze zużycie energii w budynkach, to stale rosnący trend. Chodzi o to, by stosować coraz bardziej zaawansowane technologie, które będąc bardziej efektywne pod względem energetycznym, są przyjazne dla środowiska. Optymalna temperatura, czyli w sezonie grzewczym wyjątkowo cieplej, a latem przyjemnie chłodniej? Tak, to możliwe. Kluczowe jest jednak zastosowanie skutecznej izolacji termicznej, szczelności budynku oraz optymalnego wykorzystania zysku cieplnego.
Każdy chce zbudować dom szybko, ekologicznie i ekonomicznie. Da się to zrobić. Pozwala na to polska kompletna technologia IZODOM do budowy domów energooszczędnych i pasywnych. Jest ona w całości certyfikowana przez Passive House Institute.
NOWOCZESNE MATERIAŁY BUDOWLANE I INSTALACJE
Jak działa? Wykorzystuje system IZOClick® do łączenia klocków ze styropianu bez zaprawy, które następnie wypełniane są betonem (ściany szalunkowe ICF). Klocki produkowane są w różnych kształtach i rozmiarach. Na technologię składają się elementy ścian, stropu, płyta fundamentowa oraz płyta dachowa. System ten spełnia niedawno narzucone normy WT2021, pozwalające na oszczędność energii i zminimalizowanie emisji CO2.
To połączenie trwałości i komfortu mieszkania. Wielką zaletą jest szybkość wznoszenia ścian, dzięki czemu budowa parterowego domu do stanu surowego potrwa zaledwie 4-6 tygodni. Doskonałe parametry izolacyjne gwarantują, w zależności od potrzeb, trzy systemy ścian: IZOStandard, IZOEnergy oraz IZOPassive. Proces budowy znacznie skraca i ułatwia brak konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.
IZOStandard jest trwałą, odporną na warunki atmosferyczne ścianą, z klasą energooszczędności U 0,19 W/m2K o grubości 30 cm. Przetrwa wiele lat dzięki solidnej, betonowej konstrukcji i wytrzymałych połączeniach lekkich elementów.
Zmniejszenie ilości energii potrzebnej do utrzymania ciepła w budynku zapewniają odpowiednio zaprojektowane ściany energooszczędne IZOEnergy. System składa się z płyty fundamentowej 15 cm oraz elementów ściennych 35 cm. Ściany pomagają utrzymać komfortową temperaturę, a ich zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nie przekracza 40 kWh/m2. Współczynnik przenikania ciepła U 0,14 W/m2K sprawia, że oszczędzamy na ogrzewaniu do 50 proc. względem wymogów WT2021.
Z kolei system IZOPassive jest rekomendowany dla budynków pasywnych. To płyta fundamentowa 25 cm, elementy ścienne 45 cm, strop oraz płyta dachowa. Wszystkie te elementy zapewniają współczynnik przenikania ciepła U 0,10 W/m2K.
Bezpieczeństwo zapewnia samogasnący, trudnopalny materiał, z którego produkowane są klocki.
Chcesz sprawdzić cenę budowy Twojego domu energooszczędnego? Technologia IZODOM to produkcja materiałów budowlanych, które są skuteczne w zapewnieniu izolacji termicznej i akustycznej. Dzięki temu oszczędzisz na ogrzewaniu i klimatyzacji. Można się o tym przekonać, wchodząc na https://izodom.pl/kalkulator.
Technologia szybkiego budowania domów ICF, czyli szalunek tracony, to rewolucyjna technologia, która polega na łączeniu ze sobą modułowych klocków styropianowych, które po wypełnieniu betonem stają się gotową izolacją.
Jednymi z głównych atutów technologii ICF, której przykładem jest IZODOM, są trwałość oraz doskonała izolacja, niwelująca mostki termiczne. Kolejnym atutem technologii jest szybkość budowy, która pozwala na wybudowanie domu trzy razy szybciej niż w technologii tradycyjnej.
Wszystkie komentarze