Panoramiczne przeszklenia cechują nowocześnie projektowane domy. Rozwiązania te łączą luksusową estetykę z wysoką funkcjonalnością. A wszystko to daje domownikom poczucie swobody, zezwala na otwarcie na naturę.

Gdzie spędzamy najwięcej czasu? Oczywiście w strefie dziennej. Zastosowanie w niej przesuwnych, szklanych drzwi bez wątpienia sprawi, że budynek będzie miał lekki charakter, a do tego optycznie powiększy przestrzeń. Wrażenie? Idealne. Salon perfekcyjnie wtapia się w naturę, zaś wnętrze i ogród stanowią jedną całość. Nie ma żadnych barier.

Materiały firmy AluprofMateriały firmy Aluprof materiały prasowe

Wróćmy raz jeszcze do marzeń. Wiele razy wyobrażaliśmy sobie rozwiązanie idealne. Tymczasem jest nim aranżacja w systemach MB-Skyline Type R od Aluprof. Dyskretnie ukryta subtelna rama daje nam zarówno najwyższy poziom estetyki, jak i funkcjonalności. Tak zaprojektowane i wykonane przesuwne drzwi tarasowe sprawią, że swobodnie przemieszczać się będziemy między światem wewnętrznym i zewnętrznym. Granic architektury i przyrody nie będziemy już dostrzegać.

ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY BUDOWLANE I INSTALACJE [PDF]

Jak takie przesuwne drzwi tarasowe wkomponować w dowolnie wybraną ścianę? Nie ma z tym żadnych problemów. Szklane drzwi w aluminiowych profilach mają bowiem wiele kształtów i konfiguracji. Wybierając system tarasowych drzwi przesuwnych MB-SKYLINE TYPE R - o potężnych gabarytach – mamy gwarancję całkowicie ukrytych profili skrzydła drzwi, wąskiego słupka oraz płytkiej ościeżnicy. To z kolei sprawia, że ogromne elementy przesuwamy bez użycia dużej siły i praktycznie w całkowitej ciszy. Mechanizm działa bowiem niemal bezszelestnie.

To nie wszystko. Musimy przecież pamiętać, że promienie słoneczne to nie tylko darmowe źródło światła, ale także dostarczyciele ciepła. A właśnie na takich rozwiązaniach zależy na w tych czasach coraz częściej. W obliczu rosnących cen energii i surowców dobre doświetlenie i docieplenie są bezcenne. A możemy je osiągnąć właśnie dzięki dużym szklanym powierzchniom.

Zdaniem eksperta

Michał Marcinowski, dyrektor do spraw rozwoju Aluprof

Czysto praktyczne znaczenie dużych przeszkleń wynika z większej ilości promieni słonecznych, które docierają do pomieszczenia pod różnym kątem w ciągu dnia. Najbardziej efektywna jest ekspozycja południowa przeszkleń, która zmniejsza potrzebę sztucznego doświetlania. W kontekście obecnych cen energii jest to bardzo ważny aspekt.